Šlesers: Latvijas viesnīcās tiek noklausītas ārvalstu amatpersonas

Latvijas viesnīcās tiek noklausītas dažādas ārvalstu amatpersonas, LNT raidījumā "900 sekundes" pavēstīja opozīcijā esošās apvienības "Par labu Latviju" (PLL) līderis Ainārs Šlesers, atsaucoties uz viņa rīcībā esošu informāciju.

Viena no viesnīcām, kur noteikti šāda noklausīšanās notiek, saskaņā ar Šlesera teikto, ir patlaban "Radisson" tīklā ietilpstošā "Rīdzene".

Saskaņā ar politiķa rīcībā esošo informāciju noklausīšanās pēdējo gadu laikā regulāri notikusi gan 501. prezidenta klases numurā, gan vairākos citos luksusa klases numuros, kuros bieži apmetušās ārvalstu delegācijas, citu valstu prezidenti un premjeri. "Varu skaidri pateikt, ka ir nepieciešams tūlīt pat nobloķēt virkni numuru viesnīcā, nepieļaut pie šiem numuriem vietējo specdienestu piekļuvi," uzsvēra Šlesers. Viņaprāt, viesnīcas vadība par notikušo nav bijusi informēta.

Tāpat noklausīšanās notiekot arī vairākās konferenču zālēs, tostarp zālē "Arkādijs".

Aizdomas par to viņam bijušas jau pirms dažiem gadiem, kad politiķis vērsies arī pie toreizējā ģenerālprokurora Jāņa Maizīša, taču tolaik šī informācija neesot apstiprinājusies. Tomēr patlaban Šlesera rīcībā esot informācija, kas to apstiprina, viņš par to informējis arī viesnīcas vadību un jau ceturtdien sazināsies un informēs arī Valsts prezidentu Valdi Zatleru. Viņaprāt, lai situāciju risinātu nepieciešams izsludināt ārkārtas Nacionālās drošības padomes sēdi, jānoskaidro, vai tas ir noticis sankcionēti vai nesankcionēti un šīs lietas izmeklēšanā būtu jāpiesaista ārvalstu dienesti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas