Skolēni arī šajā mācību gadā saņems bezmaksas augļus un dārzeņus

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Lauku atbalsta dienests (LAD) atgādina, ka arī gaidāmajā mācību gadā skolās Latvijā tiks īstenota programma "Skolas auglis".

No 2013.gada 1.oktobra līdz 2014.gada 24.janvārim visi skolēni Latvijā saņems bezmaksas augļus un dārzeņus, kā arī tiks veikti izglītojoši pasākumi, lai uzlabotu skolēnu zināšanas par augļu un dārzeņu veselīgo ietekmi uz veselību.

Programmas skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem ("Skolas auglis") mērķis ir bez maksas nodrošināt svaigus augļus un dārzeņus, palielināt šo produktu patēriņu skolēnu uzturā, mainīt skolēnu ēšanas paradumus un paplašināt skolēnu zināšanas par veselīgu uzturu un svaigu augļu un dārzeņu nozīmi tajā. Šī programma Latvijā tika ieviesta 2010./2011.mācību gadā.

Programmas "Skolas auglis" ietvaros trīs reizes mācību nedēļā ikviens bērns var ēst dažādus augļus (ābolus, bumbierus, lielogu dzērvenes) vai dārzeņus (kāpostus, kolrābjus, burkānus, kāļus) vai to asorti porcijas. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka līderi izdalīto produktu skaita ziņā ir āboli.

Ja 2010./2011.mācību gadā programmā piedalījās 63% izglītības iestādes no kopējā valstī esošo izglītības iestāžu skaita, tad nākamā mācību gadā kopējais apjoms sasniedza jau 84%. Savukārt 2012./2013.mācību gadā – jau 91%.

LAD aicina līdz 2013.gada 20.septembrim uz valsts un Eiropas Savienības atbalstu programmas īstenošanā pieteikties produktu ražotājus, tostarp arī to kooperatīvās sabiedrības, kas reģistrējušies Pārtikas un veterinārajā dienestā, kā arī pašvaldības un izglītības iestādes, saimnieciskās darbības veicējus, kas nodrošina skolas ēdināšanu, lai nodrošinātu augļu un dārzeņu piegādi skolēniem vispārējās izglītības iestādēs 2013./2014. mācību gadā.
Augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību, kā arī jābūt transportētiem no to ražošanas un iesaiņošanas vietas līdz skolēniem ne tālāk par 300 km.

Plašāka informācija atbalsta saņēmējiem pieejama mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē "ES atbalsts" – "Tirgus veicināšana pasākumi".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas