Skolas aicina izzināt dobumaino koku nozīmi dabā

Lai iepazītos ar dobumainajiem kokiem, to nozīmi mežā un ārpus tā, to apdzīvotājiem, veidošanās gaitu un citiem noslēpumiem, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pieteikties skolu klases interaktīvai nodarbībai “#MežsIrMājas: Dobumainie koki”.

Nodarbības laikā, kas paredzēta vecuma grupām no 7. līdz 12. klasei, ornitologs Agnis Bušs ne tikai stāstīs par dobumainajiem kokiem, bet arī rādīs tieši nodarbībai radītus video un ilustrācijas, kā arī būs atvēlēts laiks diskusijai. Kopējais nodarbības garums paredzēts 40 minūtes jeb viena mācību stunda, informē Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

“Iedomājies, ka mežs ir pilsēta. Mežs ir mājas daudzām dzīvām radībām. Tā patiešām ir. Un jo vecāka ir šī pilsēta, jo interesantāka un vērtīgāka. Tajā redzamas un atrodamas ļoti īpašas, pat gadu simtiem senas būves, kuras līdzinās  arhitektūras pieminekļiem – gan kultūrai, gan dzīvošanai, gan saimniekošanai. Ir arī pavisam jaunas un spožas. Tādā senā pilsētā teju ikviens var atrast vietu atbilstoši savām prasībām un interesēm. Tāpat ir ar mežu – jo vecāks tas ir, jo daudzveidīgāks, slēpjot sevī plašas iespējas patverties dzīvajam. Viena no šādām daudzveidības mājām ir dobumainie koki,” stāsta ornitologs Agnis Bušs.
 
Skolu skaits, kuras varēs izmantot iespēju piedalīties interaktīvajā nodarbībā, ir ierobežots. Priekšroka tiks dota pieteikumiem, vērtējot tos pēc šādiem kritērijiem: nodarbības nepieciešamības pamatojums un līdzšinējā skolas darbība tēmās, kas saistītas ar putniem. Skolu apmeklējumi plānoti šī gada novembrī un decembrī. Nodarbība pieejama bez maksas, pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumam.

Pieteikšanās līdz 1. novembrim. Iespēju robežās tiks izskatīti arī pieteikumi, kas saņemti pēc šā termiņa. Lai pieteiktos nodarbībai, jāaizpilda elektroniska anketa: ej.uz/dobumainiekoki.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura pateicoties vairāk nekā 600 biedriem, veic savvaļas putnu izpēti un tiecas saglabāt to dzīvotnes Latvijā, rūpējoties par dabas daudzveidību cilvēku un putnu labklājības vārdā. Par putnu daudzveidību iestājas kopš 1985. gada. Izdod vienīgo žurnālu par putniem latviešu valodā “Putni dabā”.  Ir starptautiskās putnu aizsardzības organizācijas “BirdLife International” pārstāvis Latvijā. Plašāk: www.lob.lv un Facebook.com/LOB.LV.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas