Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šķērsojot robežu, vienmēr jāņem līdzi pase

Šengenas līguma valstu iekšējās robežas var šķērsot jebkurā vietā bez personu robežkontroles. Tomēr, dodoties uz jebkuru valsti, joprojām līdzi jābūt pasei.

“Nevis pārbaudei, bet drošībai,” kāpēc nepieciešams līdzi ņemt personu apliecinošus dokumentus, skaidro Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes priekšnieks Jānis Lūks. Robežkontrole vairs nenotiek, tomēr Imigrācijas dienesta patruļa pierobežā var lūgt uzrādīt dokumentus. Ikviens var būt to cilvēku starpā, kam pase jāuzrāda. Ja pases līdzi nav, paiet laiks, kamēr personu noskaidro, turklāt pēc tam jānāk “uz skaidrošanos” Robežsardzes pārvaldē. Tur ik nedēļu tiek izskatīti ap 15 gadījumu, kad cilvēki pierobežā bijuši bez pasēm, saka J. Lūks. Par šādu pārkāpumu var saņemt arī naudas sodu.
“Ja citā valstī cilvēkam kaut kas notiek, viņam prasa personu apliecinošus dokumentus. Ja nav līdzi pases, var sākties problēmas. Var jau būt, ka nekāda palīdzība nebūs vajadzīga, tomēr labāk paņemt pasi līdzi un nemeklēt sarežģījumus,” iesaka J. Lūks.
Kārtība, kādā robežu šķērso bērni, palikusi iepriekšējā, norāda Bērnu un ģimenes lietu ministrija. Gatavojoties ceļojumam kopā ar bērniem, nepieciešams parūpēties par pasi bērnam, kā arī nepieciešamajām izziņām, tāpat kā līdz šim. Ja vecāku pasē nav ieraksts par radniecību ar atvasi, tad līdzi jāņem bērna dzimšanas apliecība vai notariāli apliecināta tās kopija.
Ja bērns dosies ekskursijā bez vecākiem, tad līdzi jābūt vismaz viena vecāka vai aizbildņa notariāli apliecinātai piekrišanai par patstāvīgu izceļošanu no valsts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas