Šķēle: Daudzbērnu ģimene - tas ir atbildīgi, moderni un seksīgi 1

Nācijas vidū jābūt noturīgai un ieaugušai filozofijai: ka daudzbērnu ģimene - tas ir atbildīgi, moderni un, kā saka mūsdienu jaunatne, seksīgi. Tā intervijā Dienai izteicies viens no apvienības Par labu Latviju! līderiem Andris Šķēle, kurš turpmāk parlamentā vadīs Demogrāfijas politikas apakškomisiju.

"Katram skaidrs, ka sarūkošais cilvēku skaits valstī kļūst par nacionālās drošības jautājumu. Jo valsts infrastruktūra, konkurētspēja, spēja kārtot starptautiskās saistības utt. ir atkarīgas no iedzīvotāju skaita. Tāpēc [Demogrāfijas politikas] apakškomisijas izveidi Saeima atbalstīja vienbalsīgi. Galvenais tās uzdevums būs iedibināt ilglaicīgu politiku, kas nebūtu atkarīga no budžeta konjunktūras - no krīzes vai izaugsmes gadu periodiskuma. Otrs jautājums ir totāla likumdošanas revīzija - lai uzrādītu visu, kas ir demogrāfijai nelabvēlīgs," sacīja A. Šķēle.

Tātad demogrāfijas veicināšana kā politikas veidošanas primārais mērķis? "Jā, cilvēks, bērns lai ir tās centrā. Par to vēl būtu jādiskutē ekspertiem, vai tā būtu trešā bērna politika vai kāds cits konkrētais uzsvars. Bet tam jākļūst par noturīgu, nācijā ieaugušu filozofiju: ka daudzbērnu ģimene - tas ir atbildīgi, moderni un, kā saka mūsdienu jaunie, seksīgi," norāda politiķis.

Jautāts, vai ir kas iebilstams pret Labklājības ministrijas Pasākumu programmu demogrāfiskās situācijas uzlabošanai, A. Šķēle atbild: "Tur ir daudz labu, racionālu lietu, bet trūkst "jumta" filozofijas. Pabalstu lielums un citas tehniskas nianses ir svarīgi, bet tās nerada sajūtu, lepnumu, kad uz ielas redzat sievieti ar trīs bērniem. Un tas ir politiķu, parlamenta uzdevums - to radīt. Tas nav ierēdņu uzdevums. Viņi var būt vieni no atbalstītājiem, bet to veidot viņi nevar. Svarīgs šīs ideoloģijas ieviešanā būtu arī Valsts prezidents, jo tai ir jāstāv pāri vienas partijas politikas šaurākai izpratnei."

Pievieno komentāru

Komentāri 1

cik var atkārtoties

to jau viņš pirms gada presē pateica,

pirms 10 gadiem, 2011.04.01 13:30

Latvijas ziņas