Skaidrību par pārtikas pakām vēl nerod 3

Valdība apstiprinājusi, kas šogad būs pārtikas pakās, ko bez maksas saņem vistrūcīgākās personas, taču tās būs pēdējās pakas par Eiropas lauksaimniecības politikas naudu.

Eiropas Komisija izveidojusi jaunu fondu vistrūcīgāko cilvēku atbalstam, bet Latvijai vēl jālemj, vai šis atbalsts tiks izmantots arī pārtikai. Līdz februāra beigām vēl tiek izsniegtas pērn nokomplektētās pārtikas pakas, kur ir izveidojušies uzkrājumi, bet nevar prognozēt, kad sāksies jauno paku izsniegšana.

"Grobiņnieki ir ļoti sašutuši, jo tur pakas visas ir izsniegtas, bet programma beigusies, jaunas klāt nevedam. Taču neizdalītās pakas arī grobiņnieki var saņemt Liepājā, K. Ūliha un Autoru ielā, kur ir lielākas telpas un kur varēja veidot uzkrājumus," skaidro Sarkanā Krusta Liepājas komitejas izpilddirektore Ieva Brakše. Šim gadam pieteikts lielāks paku skaits – Liepājai pieprasīts par diviem tūkstošiem vairāk, novados par simtu, pusotru katram. Mēnesī pērn Liepājā un tuvējos novados izdalīti vidēji 10 tūkstoši paku.

Noteikts, ka šogad komplektā vairs nebūs auzu pārslu biezputras ar augļu un ogu gabaliņiem, pankūku miltu un kartupeļu biezputras, toties klāt nāk tvaicēti rīsi 400 gramu iepakojumā. Katra persona gada laikā saņems ne vairāk kā septiņas pārtikas pakas.

Kā skaidro Zemkopības ministrijas kontaktpersona Kristīne Sirmā, mēnesis nepieciešams starptautiskajam iepirkuma konkursam – pieteikties var visu ES dalībvalstu komersanti. Nedēļas laikā tiek izvērtēti pieteikumi un paziņoti rezultāti, tiek slēgti līgumi par piegādēm un tad būs zināms precīzāk, kad pārtikas komplektus sāks dalīt.

Nepieciešamais pārtikas komplektu skaits noteikts tāds pats kā pērn – 158 100. Pērn trūcīgās personas statuss tika piešķirts aptuveni 200 tūkstošiem personu, kuru vidējie ienākumi katras ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 90 latu.

Jaunizveidotā Eiropas fonda atbalstu kūrēs Labklājības ministrija, šobrīd izveidotas darba grupas, lai izvērtētu, kāds atbalsta modelis – ar pārtiku, apģērbu, citām precēm – nepieciešams. "Ja Latvija izvēlēsies primāri pārtiku, tiks iesaistīta arī Zemkopības ministrija ar intervences krājumiem vai iepirkumu līdzīgi kā tagad," skaidro K. Sirmā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lasma

..priecajieties ,ka citiem jau ta lielas algas..vel triskarsoja !! Visiem jau nepietiek!!

pirms 8 gadiem, 2013.01.11 14:01

Nu jā, krīze jau ir beigusies tikai augstākajos plauktos...

pirms 8 gadiem, 2013.01.10 13:33

Latvijas ziņas