Simtlatnieku programmā vēl vēlētos iesaistīties 46 028 bezdarbnieki 3

Tā dēvētajā simtlatnieku programmā līdz aprīļa sākumam izteikuši vēlmi iesaistīties vēl 46 028 bezdarbnieki, turklāt 15 226 cilvēki vēlas piedalīties pasākumā atkārtoti, pastāstīja Labklājības ministrijas (LM) Darba tirgus politikas nodaļas vadītāja Ilze Zvīdriņa.

Tomēr visi, kas patlaban izteikuši vēlmi, iesaistīties programma nevarēs, atzīst Zvīdriņa. Patlaban ir plānots, ka par visu pieejamo finansējumu, ieskaitot iepriekšējā nedēļā papildus piešķirtos 4,9 miljonus latu, pasākumā šogad varēs piedalīties 43 000 cilvēku, ieskaitot tos, kas uzsāka dalību pērn un turpina šogad. Pērn "simtlatlnieku" programmā piedalījās 68 919 bezdarbnieki.

Savukārt, sākot ar 1. jūliju "simtlatnieki" saņems stipendiju nevis 100, bet 80 latu apmērā. Pēc Zvīdriņas domām, tas ir pareizs risinājums, jo joprojām ir liela rinda, lai piedalītos šajā programmā, kā arī liels ilgstošu bezdarbnieku īpatsvars, tāpēc pasākumā jāiesaista iespējami daudz cilvēku.

Savukārt no nākama gada "simtlatniekus" plānots aizvietot ar algoto pagaidu sabiedrisko darbu programmu. Patlaban, sadarbojoties ar Latvijas Pašvaldību savienību, vēl tiek izstrādāta koncepcija un kritēriji dalībai pasākumā.
Darba tirgus politikas nodaļas vadītāja arī pastāstīja, ka patlaban notiek "simtlatnieku" programmas dalībnieku aptauja, lai noskaidrotu, vai iesaistīti tika tie, kam tas bija visvairāk nepieciešams, kāda bija programmas ietekme, kādi cilvēki pieteicās "simtlatniekos". Aptaujas rezultāti varētu būt zināmi tuvāko nedēļu laikā.

Ņemot vērā krīzes apmēru un izanalizējot citu Eiropas valstu pieredzi par rīcību šādos apstākļos, darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībā ir viens no būtiskākajiem īstermiņa aktīvās darba tirgus politikas pasākumiem finanšu ietilpības un dalībnieku iesaistes ziņā, uzsver LM.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

riktiigi nav

taads simtlatnieku''darbs'' tik lloti degradee attieksmi pret Darbu,jodikti maz tas izskataas peec Darba tikai taada maazzossanaas vien ir

pirms 9 gadiem, 2011.04.26 10:42

LV Skolnieciņš LV

"Arbeit macht frei" skandējot šos vārdus mūsu valdība izgudroja simtlatnieku programmu. Diemžēl pilnas slodzes darbs par 80Ls, kad minimālā alga ir 200Ls bruto, ir spīdzināšana. Simtlatnieku programma ir diezgan noziedzīga rīcība no valdības puses. Vārdu sakot, šī valdības kampaņa ir klajš cilvēktiesību pārkāpums... Ar skaudību, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)

pirms 7 mēnešiem, 2020.09.04 18:13

Skolnieciņš

"Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās" ir ļoti neglīta un bezkaunīga valdības rīcība. Šīs programmas dēļ visnabadzīgākie kļuva vel nabadzīgāki. Kamēr ierēdņi saņēma lielās algas un biezie vienā ēdienreizē caur kuņgi "Vincentā" izlaida 80Ls, tikmēr simtlatniekiem vajadzēja šos 80Ls nopelnīt, strādājot smagu darbu. Vai tas ir godīgi? Ēdušais neēdušo nesapratīs!!!
Ar skaudību, Skolnieciņš #Skolnieciņš

pirms 7 mēnešiem, 2020.09.04 18:14

Latvijas ziņas