Siltums februāra sākumā var būtiski apgrūtināt pārvietošanos pa lauku ceļiem

Februāra sākumā iespējamais ilgstošais atkusnis un lietus var ļoti apgrūtināt pārvietošanos pa ceļiem, ko klāj piebraukts sniegs, liecina sinoptiķu prognozes.
Šie ceļi daudzviet kļūs ledaini. Jau sākot ar pirmdienu, vietām iespējama atkala jeb sasalstošs lietus, tomēr sliktākā situācija gaidāma februāra sākumā, ja piepildīsies laika prognozes par ilgstošu atkusni un lietu.
29.janvāra pēcpusdienā un vakarā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz -1..+2 grādiem, tomēr nedēļas vidū kļūs vēsāks un atgriezīsies sals līdz -10 grādiem. Šīs nedēļas nogalē visā valstī tiek prognozēts atkusnis, un tas var turpināties nākamajā nedēļā.
Tuvākajā naktī Latviju no dienvidiem sasniegs jauna nokrišņu zona, otrdien valsts rietumu un centrālajā daļā uzsnigs vairāki centimetri sniega. Atbilstoši pašreizējai "Global Forecast System" prognozei nedēļas vidū būs maz nokrišņu, bet februāra sākumā to daudzums atkal palielināsies. Gaidāmi dažāda veida nokrišņi, visā Latvijas teritorijā tiek prognozēts arī lietus.
Bieža apledojuma veidošanās gaidāma uz visiem ceļiem. Dažkārt braukšanu apgrūtinās arī migla.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas