Šī nedēļa Latvijā bijusi aptuveni 11 grādu aukstāka par normu

Šīs nedēļas vidējā gaisa temperatūra Latvijā kopumā bijusi aptuveni -16 grādu, kas ir 11 grādu zemāk par normu. Par to liecina aģentūras BNS apkopotie Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Februāra temperatūras norma jeb ilggadējā vidējā gaisa temperatūra valstī kopumā ir -4,8 grādi.

Parasti februāra vidējā temperatūra Latvijā ir no -6,8 grādiem Latvijas austrumos līdz -2,8 grādiem Baltijas jūras piekrastē. Janvāris un februāris ir gada aukstākie mēneši, martā gaisa temperatūra jau paaugstinās par pieciem grādiem - diennakts vidējā gaisa temperatūra Latvijā pieaug no -4 grādiem marta sākumā līdz +1 grādam mēneša beigās.

Visu šo nedēļu diennakts minimālā gaisa temperatūra Latvijas lielākajā daļā bija zemāka par -20 grādiem, katru rītu vismaz dažviet Latvijā termometra stabiņš noslīdēja līdz -25 grādu atzīmei un zemāk.

Saskaņā ar uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" datiem zemākā gaisa temperatūra reģistrēta otrdienas, 15.februāra, rītā Lielvārdes novada Kaibalā, kur termometra stabiņš apstājās pie -31 grāda, kā arī piektdienas rītā Kārsavā, kur tika reģistrēti -30,4 grādi.

Savukārt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā zemākā gaisa temperatūra - -30,1 grāds - fiksēta 15.februāra rītā Zosēnos, Vidzemes augstienē. Aptuveni -30 grādu torīt bija arī Daugavpils un Jelgavas meteoroloģiskajā stacijā.

Savukārt augstākā gaisa temperatūra šonedēļ reģistrēta Pāvilostā, kur ceturtdienas pēcpusdienā saule gaisu sasildīja līdz -5,2 grādiem. Lielākās temperatūras svārstības konstatētas otrdien Vidzemes augstienē: Zosēnos gaisa temperatūra, pateicoties spožajai saulei un bezvējam, dienas laikā paaugstinājās par 22 grādiem - no -30 grādiem agrā rītā līdz -8 grādiem pēcpusdienā.

Sinoptiķi prognozē, ka ļoti auksts un lielākoties saulains laiks saglabāsies visu nākamo darba nedēļu, pēc tam kļūs siltāks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas