Sestdienas rīts - pat 15 grādus siltāks par piektdienas rītu

Sestdienas rīts daudzviet Latvijā ir par 10-15 grādiem siltāks nekā piektdienas rīts, liecina uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Gaisa temperatūra Ventspils novadā ir -7..-10 grādu, lai gan diennakti iepriekš šeit valdīja sals līdz -22..-25 grādiem. Līdzīga situācija ir arī daudzviet Zemgalē un Vidzemē, savukārt Latgalē arī sestdienas rītā ir -17..-24 grādu sals.

Zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Daugavpils apkaimē un Kārsavā, kur temperatūra naktī uz sestdienu pazeminājās attiecīgi līdz -24,4 un -24,7 grādiem. Savukārt siltākā nakts bija Kolkā un Ventspilī, kur termometra stabiņš nenoslīdēja zemāk par -7 grādiem.

Debesis lielākoties klāj mākoņi, mazāk mākoņu ir Latgalē. Nokrišņu nav, pūš neliels dienvidu, dienvidaustrumu vējš.
Rīgā mākoņi daļēji klāj debesis, pūš dienvidaustrumu vējš 2-5 metri sekundē. Gaisa temperatūra galvaspilsētā ir -11 grādu. Lidostā "Rīga" vēl pirms diennakts bija -23 grādu sals, sestdienas rītā - tikai -12 grādu.

Siltāks nekā Latvijā ir Skandināvijā. Daudzviet Norvēģijā un Zviedrijā temperatūra pakāpusies virs nulles, piektdien vietumis Norvēģijā gaiss iesila līdz pat +15 grādiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas