Sestdienas rītā saulains laiks, sāk pastiprināties vējš

Sestdienas rītā Latvijā saulains laiks, mākoņu ir maz, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Kurzemi šķērso viens neliels, izzūdošs lietus mākonis, tas pārvietojas no dienvidiem un ziemeļiem un agrā rītā pagāja garām Liepājai gar austrumu pusi.

Pamazām sāk pieņemties spēkā dienvidaustrumu vējš - tā ātrums brāzmās valsts rietumu un centrālajā daļā sasniedz 5-9 metrus sekundē. Stiprākās vēja brāzmas gaidāmas pēcpusdienā.

Gaisa temperatūra plkst.6 LVĢMC novērojumu tīklā bija no +9,3 grādiem Madonā līdz +18 grādiem Kolkā, bet valsts lielākajā daļā temperatūra bija +12..+17 grādu robežās. Patlaban gaiss pamazām iesilst.

Rīgā ir skaidrs laiks, pūš dienvidaustrumu vējš 3-7 metri sekundē. Gaisa temperatūra laikā ap saullēktu lidostā "Rīga" pazeminājās līdz +15 grādiem, bet galvaspilsētas centrā - līdz +17 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +22,2 grādiem Kolkā un +23,7 grādiem Alūksnē līdz +27,7 grādiem Pāvilostā; Rīgā +25,7 grādi. Savukārt augstākā gaisa temperatūra Eiropā tika reģistrēta Albānijā, kur termometra stabiņš pakāpās līdz pat +41 grādam, +40 grādu svelme bija arī citās Balkānu valstīs un Itālijā.

Tikmēr ASV austrumu piekrasti plosa viesuļvētra "Airīna", vidējais maksimālais vēja ātrums tās centrā samazinājies līdz 45 metriem sekundē. Patlaban vētra visvairāk skar Ziemeļkarolīnas piekrasti, kur vietām gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās par trim metriem. Tuvākajās stundās tā sasniegs Virdžīnijas štatu, tālāk dosies uz ziemeļiem, tostarp uz Ņujorku, nesot ne tikai vētru, bet arī ļoti stipru lietu - nokrišņu daudzums atsevišķās vietās var sasniegt 380 milimetrus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas