Sestdien tiek atklāta ūdensputnu medību sezona

Sestdien, 13. augustā, pulksten 16 oficiāli tiks atklāta ūdensputnu medību sezona. Tā ilgs līdz 30. novembrim.

Putnu medības līdz 15. septembrim būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, savukārt no 16. septembra līdz 30. novembrim – katru dienu. Medību noteikumi, paredz, ka medniekiem atļauts medīt vairākas putnu sugas. Medību laikā pie mednieka jāatrodas medību dokumentiem – mednieka apliecībai, medību šaujamieroča turēšanas  atļaujai un mednieka sezonas kartei, prasības atgādina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka vietniece Jolanta Knīse. Ūdenstilpnēs, kam ir noteikts publiskās medību vietas statuss, medības nav jāpiesaka, taču ūdenstilpnēs,  kurām nav noteikts publiskās ūdenstilpnes statuss, medības jāsaskaņo ar medību tiesību īpašnieku vai lietotāju.

J. Knīse atgādina: par nelikumīgām medībām atzīst medības, kurās izmanto pusautomātiskus vai automātiskus ieročus, kuros vienlaikus var ielādēt vairāk par trim patronām vai ar kuriem var šaut kārtām, kā arī medīšanu bez minētajiem dokumentiem. Pirms došanās medībās jāpārliecinās, vai visi nepieciešamie dokumenti ir kārtībā. Sevišķu uzmanību vajadzētu pievērst  šaujamieroča glabāšanas atļaujas derīguma termiņam – par šaujamieroča glabāšanu vai nēsāšanu bez derīgas šaujamieroča atļaujas ir paredzēta kriminālatbildība.

Sezonas atklāšanas laikā policija veiks pastiprinātu kontroli ieroču aprites jomā. No 2011. gada 1. janvāra spēkā esošais “Ieroču un speciālo līdzekļu likums” paredz, ka aizliegts iegādāties, nēsāt, pārvadāt, izmantot un pielietot šaujamieročus, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus, kā arī gāzes pistoles (revolverus) alkohola ietekmē, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, kā arī narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē. “Nevajadzētu riskēt, lietojot alkoholiskos dzērienus. Pretējā gadījumā var būt jāšķiras gan no šaujamieroča turēšanas atļaujas, gan no medību ieroča un medīšanas prieka vispār,” stāsta J. Knīse un piebilst: “Ne pūkas, ne spalvas!”

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas