Sestdien sāksies velosacensību tūre "Bērnu rallijs Kurzeme 2013"

Sestdien, 3. augustā, Liepājā – Kūrmājas prospekta gala laukumā pie Zvejnieku alejas sāksies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkoto velo sacensību tūre visai ģimenei "Bērnu rallijs Kurzeme 2013", informē CSDD Sabiedrisko attiecību daļa.

Tā mērķis ir pievērst mazo satiksmes dalībnieku un viņu vecāku uzmanību satiksmes drošībai. Projekts ir gan izglītojošs, gan veicina aktīvu dzīvesveidu un rosina ģimenes vairāk laika pavadīt kopā.

Kopumā paredzētas piecas riteņbraukšanas sacensību atlases kārtas, kas notiks lielākajās Kurzemes pilsētās, iesaistot vidēji 500 dalībniekus, kā arī finālsacensības, kas notiks Liepājā Ātruma festivāla "Rallijs Kurzeme 2013" laikā:

- sestdien, 3.augustā pulksten 12 – atlases kārta Liepājā, Kūrmājas prospekta gala laukumā pie Zvejnieku alejas;

- svētdien, 4.augustā, pulksten 12 – atlases kārta Saldū, Kalnsētas parka estrādē;

- svētdien, 11.augustā,  pulksten 12:00 – atlases kārta Kuldīgā, Pilsētas laukumā;

- sestdien, 17.augustā, pulksten 12:00 – atlases kārta Talsos, Pilsētas skeitparkā;

- svētdien, 18.augustā, pulksten 12.00 – atlases kārta Ventspilī, Piedzīvojumu parkā;

Finālsacensības būs sestdien, 31.augustā, Liepājā.

Sacensības ir bez maksas un dalībai atlases kārtās aicināts ikviens interesents atbilstoši sacensībās noteiktajiem grupu iedalījumiem. Dalībnieku iedalījums grupās:

- komandu grupa: startēs divi dalībnieki (viens bērns vecumā no 6-14 gadiem un viens pieaugušais vai bērns vecumā no 15 gadiem);

- individuālā grupa: dalībnieki tiek iedalīti vecuma grupās: A (6-7 gadi); B (8-10 gadi) un C (11-14 gadi).

Katrā grupā ir noteikts maksimālais dalībnieku skaits – 40 dalībnieki komandās vai 20 komandas un 60 individuālie dalībnieki. Kopā katrā atlases kārtā noteiktais dalībnieku skaits ir 100. Reģistrēšanās sacensībām notiek to norises vietā pulksten 11.30.

Nepieciešamo inventāru nodrošina sacensību organizatori, taču dalībniekiem var startēt arī ar savu velosipēdu un ķiveri, ja vien tie ir tehniskā kārtībā.

Sacensību pārbaudījumi visiem dalībniekiem tiks veidoti pēc vienota principa: braucienus ar velokartu un velosipēdu, teorētisko zināšanu pārbaude par ceļu satiksmes noteikumiem, pirmās palīdzības sniegšanu un autoralliju. Ņemot vērā pagājušā gada dalībnieku vēlmes un sajūsmu, šogad velokartu brauciens iekļauts arī individuālajās trasēs, tādējādi ikvienam tiks dota iespēja vadīt šo braucamrīku un veikt dažādus manevrus trasē.

Kā ik gadu, arī šogad sacensībās vispirms tiks vērtēta precizitāte un tikai pēc tam ātrums, jo sacensību mērķis ir izglītot ceļu satiksmes dalībniekus, īpaši velobraucējus, drošai satiksmei uz ceļa, attīstīt koordinācijas un reakcijas iemaņas, vadot dažādus pārvietošanās līdzekļus. Trases uzraudzīs tiesneši, kuri veiks punktu uzskaiti brauciena laikā.

Visus dalībniekus gaida pārsteiguma balvas, bet atlases kārtu godalgoto vietu laureātus – dalība finālā 31.augustā Liepājā.
 
Vairāk informācijas šeit.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas