Septiņi Saeimas deputāti deviņu mēnešu laikā ne reizi nav runājuši no tribīnes

Deputātu aktivitāte Saeimas plenārsēdēs krasi atšķiras – vieni debatējuši vairākus desmitus reižu, bet citi – nevienu, secina  portāls www.kandidatiuzdelnas.lv. Deputāti tribīnē kāpuši ne tikai lai debatētu, bet arī ziņotu par izskatāmo jautājumu. Visbiežāk ziņo Saeimas komisiju priekšsēdētāji vai sekretāri, kuri informē par komisijas lēmumu attiecībā uz priekšlikuma tālāko virzību.

Seši Saskaņa centra un viens PLL deputāts 10.Saeimā klusē

Saskaņas centra (SC) deputāti Mihails Zemļinskis, Ivans Ribakovs, Vladimirs Nikonovs, Aleksandrs Jakimovs, Aleksejs Holostovs,  Valentīns Grigorjevs, kā arī Par Labu Latviju (PLL) deputāts Imants Jānis Bekešs (11. Saeimas vēlēšanās kandidē no ZZS) 54 Saeimas plenārsēžu laikā ne reizi nav kāpuši Saeimas tribīnē, lai debatētu vai ziņotu par izskatāmajiem jautājumiem.

Lai gan SC deputāti Igors Zujevs un Sergejs Fjodorovs, ZZS deputāti Aivars Dronka (ZZS) un Didzis Zemmers (ZZS) ir ziņojuši par kādu likumprojektu vai lēmumprojektu, viņi ne reizi nav stājušies Saeimas deputātu priekšā, lai aicinātu balsot par vai pret, kā arī argumentētu savu nostāju. Arī deputāti Juris Silovs (SC) un Inese Šlesere (PLL, tagad Šlesera Reformu partija LPP/LC), kuri mandātus nolikuši aprīlī, tā arī ne reizi nebija piedalījušies debatēs, vien uzstājušies ar kādu ziņojumu par sēdē izskatāmo jautājumu.

Tribīnē nav kāpuši arī tie deputāti, kuri mandātu saņēmuši pavasarī vai vasarā.

Aktīvākie debatējuši vairāk nekā 50 reizes

Visaktīvākais bijis Dzintars Rasnačs (VL – TB/LNNK), kurš debatējis par 71 jautājumu,  66 jautājumos savu viedokli izteikuši Andris Šķēle (PLL) un Kārlis Šadurskis (V). 52 reizes debatēs uzstājusies Ilma Čepāne (V), 51 - Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), bet 50 reizes argumentējis Ainārs Šlesers (PLL, tagad ŠRP). Vidēji katrs Saeimas deputāts debatējis 10 reizes.

Frakciju priekšsēdētāji nebūt nav aktīvākie

Aktivitātē atšķiras arī Saeimas frakciju priekšsēdētāji, tā Jānis Urbanovičs (SC) ir debatējis divas reizes, Augusts Brigmanis (ZZS) deviņas reizes, Dzintars Zaķis (V) 18 reizes, bet Edgars Zalāns (PLL) 38 un Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) 51 reizes.

Decembrī ziņo 180 reizes

27 reizes vairāk kā jebkurš Saeimas deputāts vidēji, par sēdē izskatāmajiem jautājumiem ir ziņojis Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (V), to darot 222 reizes, no kurām 180 bijušas decembrī – budžeta pieņemšanas laikā.

78 reizes ziņojis Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas sekretārs Gaidis Bērziņš (VL – TB/LNNK), bet 47 reizes Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis (V) un 43 reizes Ārlietu komisijas sekretārs Sergejs Mirskis (SC).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas