Septembra pēdējā dienā daudzviet Eiropā pārspēti temperatūras rekordi

Piektdien lielā Eiropas daļā, tostarp Latvijā, pārspēti 30.septembra maksimālās gaisa temperatūras rekordi. Latvijā reģistrētā temperatūra bija zemāka nekā Igaunijā un Skandināvijā.

Maksimālā gaisa temperatūra Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā piektdien bija no +15,5 grādiem Ainažos līdz +22,1 grādam Jelgavā. Otra augstākā gaisa temperatūra tika reģistrēta lidostā "Rīga", kur termometra stabiņš pakāpās līdz +21,7 grādiem, savukārt Bauskā gaiss iesila līdz +21,6, Gulbenē - līdz +21 grādam.

Jauns 30.septembra siltuma rekords tika sasniegts Bauskā, Gulbenē, Mērsragā un Rīgā. Temperatūras rekords tika pārspēts arī Igaunijā, kur augstākā oficiāli reģistrētā gaisa temperatūra piektdien bija +22,6 grādi, kā arī Somijas dienvidu daļā, kur gaiss sasila līdz +22,3 grādiem.

Septembra pēdējā diena jaunus maksimālās gaisa temperatūras rekordus atnesa daudzviet Eiropā.

Zviedrijas vidienē un dienvidos tika reģistrēti attiecīgi +24,3 un +24,5 grādi, arī Dānijā gaiss sasila līdz +24,5 grādiem, bet Norvēģijas dienvidos gaisa temperatūra paaugstinājās līdz pat +25 grādiem.

Vācijas meteoroloģisko novērojumu stacijās augstākā reģistrētā temperatūra bija +27,6 grādi, Lielbritānijā - +29,2 grādi, tostarp Londonā +28,7 grādi, Francijā - +31,4 grādi, tostarp Parīzē +29,5 grādi. Augstākā gaisa temperatūra Eiropā kārtējo reizi tika fiksēta Spānijā - valsts ziemeļu pilsētā Santanderā, netālu no Bilbao, gaiss sakarsa līdz +33,5 grādiem.

Sagaidāms, ka sestdiena vietām Eiropas rietumu un centrālajā daļā kļūs par karstāko oktobra dienu kopš meteoroloģisko novērojumu sākšanas. Silts vai karsts laiks sestdien gaidāms visā Eiropā, izņemot ziemeļus un austrumus. Piemēram, Maskavā sestdien, līdzīgi kā piektdien, nav gaidāma par +12 grādiem augstāka gaisa temperatūra, savukārt svētdien tur nebūs siltāks par +9 grādiem.

Siltums atkāpies arī no Somijas un Baltijas valstīm. Piemēram, piektdien Helsinkos temperatūra pakāpās līdz +22 grādiem, savukārt sestdien tur prognozēti ne vairāk kā +14 grādi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas