SC biedrs Kravcovs pieļauj finansiālu vai organizatorisku atbalstu centieniem panākt krievu valodai oficiālu valsts valodas statusu Latvijā 2

Apvienības "Saskaņas centrs" (SC) biedrs un 10.Saeimas deputāts Valērijs Kravcovs pieļauj, ka pēc deputāta mandāta zaudēšanas viņš varētu atbalstīt centienus panākt krievu valodai Latvijā valsts valodas statusa piešķiršanu.

Tas izriet no Kravcova intervijas, kas publicēta krieviski rakstošajā portālā "IMHOclub.lv". SC oficiāli ir norobežojies no biedrības "Dzimtā valoda" aktivitātēm, kuru mērķis ir panākt oficiālu divvalodības atzīšanu Latvijā.

"Patlaban mani saista deputāta zvērests, taču pēc 17.septembra es būšu brīvs savā izvēlē – atbalstīt vai ne. Iespējams, es viņiem piedāvāšu kādus savus resursus," Kravcovs saka intervijā, atbildot uz jautājumu, kāda ir viņa attieksme pret Vladimira Lindermana un Jevgēņija Osipova īstenoto parakstu vākšanas akciju par valsts valodas statusu krievu valodai.

Uz jautājumu, vai varētu viņus atbalstīt ar naudu, viņš atbild: "Paskatīsimies. Bez finansiālajām iespējām man arī ir organizatoriskās... Bet es vēl gribētu pakritizēt savas partijas pozīciju. Valoda mums ir svēta lieta. Varbūt tieši es būšu savdabīga sirdsapziņa - "Saskaņas centra" krievu sirdsapziņa."  

Kravcovs nestartēs 11.Saeimas vēlēšanās, un apvienība uzsvērusi, ka deleģē viņu darbam citā virzienā ‒ Eiroparlamenta vēlēšanu gatavošanai.

SC premjera amata kandidāts un apvienības viens no līderiem Nils Ušakovs nesniedza atbildi uz jautājumu, kā vērtē Kravcova, iespējams, tiešu atbalstu centieniem Latvijā panākt oficiālu divvalodību.

Ar savas preses sekretāres Annas Kononovas starpniecību Ušakovs aģentūrai BNS atbildēja, ka SC programmā ir rakstīts, ka apvienība iestājas par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, taču SC ir par to, lai krievu valodai būtu "oficiālas valodas statuss".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Fakti

Vai tiešām šai partijai un Kravcova kungam nepaliek neērti un kauns!! Cik krievu ir pasaulē un cik latviešu? Cik pasaulē runā krievu valodā un cik latviešu?? Patiesi, jābūt īpaši nekaunīgiem, lai censtos iznīdēt valodu, kurā runā nepilni 2 miljoni cilvēku. Cik krievu dzīvo vienā pašā Maskavā???
Bet veselais saprāts un sapratne jau šādiem cilvēkiem ir sveša lieta.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 17:43

Valoda

Nē, biedri Kravcov, nebūs Tev Latvijā krievu valodai valsts valodas statusa. Ja vēlies, brauc uz Krieviju un sargā savu valodu. Katrai valodai jābūt sargātai savā valstī. Mēs nosargāsim latviešu valodu. Nosargāsim Latvijā, jo tā ir mūsu. Sargi savu valodu uz veselību citur. Nelien svešā zemē kārtību ievest: tas ir tāds vecs netikums. Nepatīk latviešu valoda, neklausies, vēl slims paliksi, bet slimo Krievijā, lai mums no tevis šeit nelabi nepaliek. Mēs jutīsimies veselāki, goda vārds. Ja tev šī zeme netīk, brauc uz to, kas tuvāk sirdij, labo cilvēk, bet neārdies pa cita sētu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 17:25

Latvijas ziņas