Satiksmes ministrs Saeimu informē par plānotajiem ceļu remotdarbiem

Trešdien, 9.oktobrī, satiksmes ministrs Anrijs Matīss un VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange Saeimas Pieprasījumu komisiju informēja par plāniem 2014.gadā veikt dažāda veida darbus uz 1032 km valsts autoceļu, informē Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Rolands Rumba.

Nākamgad par Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem paredzēts atjaunot 361 km valsts autoceļu segumu, tai skaitā 287 km par ES Kohēzijas fonda (KF) līdzekļiem un 75 km segumu par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem.

Par valsts budžeta līdzekļiem paredzēts atjaunot 139 km valsts autoceļu segumu.
Papildus tam paredzēts veikt salīdzinoši vienkāršo virsmas apstrādi uz 250 km valsts reģionālo autoceļu un 150 km valsts vietējo autoceļu ar asfalta segumiem, kā arī atjaunot 130 km grants segumu.

Tāpat LVC ir sagatavojusi informāciju par 2014. – 2020. gada periodā plānotajiem autoceļu projektiem pierobežā.

Laikā no 2014. līdz 2020. gadam par KF līdzekļiem plānots īstenot 6 autoceļu projektus ar kopējo garumu 81 km, par ERAF –  10 autoceļu projektus ar kopējo garumu 43 km.

A.Matīss Saeimas Pieprasījuma komisijai sniedzis arī īsu pārskatu par tiem ceļu projektiem, kurus varētu pieteikt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas koordinētajai pārrobežu sadarbības programmai INTERREG.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas