Satiksmes ministrs aktualizēs jautājumu par dzelzceļa posma atjaunošanu no Lietuvas robežas

Šodien darba vizītē Liepājā bija ieradies LR Satiksmes ministrs Anrijs Matīss, kuras laikā tika pārrunāti  Liepājas ostas infrastruktūras projekti - gan tie, kas jau īstenoti, gan arī  iespējas esošajā plānošanas periodā.  Tāpat tika  aktualizēts jautājums par dzelzceļa posma  no Lietuvas robežas, kas šobrīd ir demontēts, bet to atjaunojot ievērojami palielinātos Liepājas ostas pieejamība un konkurētspēja.

Kā atzina LR Satiksmes ministrs Anrijs Matīss, jau daudzu gadu garumā jautājums par demontētā dzelzceļa posma atjaunošanu no Lietuvas robežas ir darba kārtībā un jau šonedēļ plānotajās starpvaldību sarunās tas tiks atkal pārrunāts. Liepājas ostai dzelzceļa savienojums ar Lietuvu caur Renģi dotu iespēju vairāk piesaistīt kravas no Ukrainas un Baltkrievijas un būtu papildinājums un zināma alternatīva esošajam dzelzceļa pievadceļam, norādīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Satiksmes ministrs iepazinās arī ar VAS “Latvijas dzelzceļš” īstenoto ES Kohēzijas fonda projektu par  dzelzceļa infrastruktūras  paplašināšanu un modernizāciju, kura ietvaros ir izbūvēti divi jauni sliežu ceļa posmi Ziemeļu parkā un automatizēta Liepājas preču stacija.   Tas nodrošinās lielāku kapacitāti un caurlaidību, paātrinot un atvieglojot vagonu padošanu uz un no Liepājas ostas.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš arī informēja ministru par Liepājs ostas padziļināšanas projekta veiksmīgu noslēgšanu, uzsverot, ka būtu svarīgi arī nākotnē turpināt padziļināt Liepājas ostas akvatoriju. Esoša plānošanas perioda ietvaros plānots piesaistīt ES struktūrfondu līdzekļus, lai  rekonstruētu ostas viļņlaužus, kas aizsargā to no piesērēšanas un mazina viļņošanos spēcīga vēja ietekmē.

Darba vizītes laikā satiksmes ministrs arī novērtēja Liepājas lidostas rekonstrukcijas laikā paveikto un novēlēja veiksmīgi sertificēties, lai jau nākamajā gadā varētu nodrošināt gan iekšzemes, gan starptautiskos aviopārvadājumus. Tas būtu arī nozīmīgs pienesums uzņēmējdarbības attīstībā, jo tieši lidostas klātesamībai bijusi izšķiroša nozīme vairāku ražošanas uzņēmumu izveidei tieši Liepājā.

Līga Ratniece-Kadeģe
Liepājas SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas