Sasniegts augstākais gripas saslimstības līmenis šajā sezonā; miruši 27 cilvēki

Iepriekšējā nedēļā sasniegts augstākais saslimstības līmenis ar gripu kopš sezonas sākuma, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati.

Saslimstības intensitātes vidējais rādītājs pagājušajā nedēļā bijis par 47% augstāks nekā maksimālā saslimstība pagājušajā gripas sezonā. Nedēļas laikā saslimstība palielinājusies vidēji par 3,5% un sasniegusi 454 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Kopumā šajā sezonā gripa prasījusi 27 cilvēku dzīvības - 11 nāves gadījumi pacientiem, kuriem laboratoriski apstiprināta gripa vai bijušas aizdomas par saslimšanu ar gripu, reģistrēti iepriekšējā nedēļā. Lielākai daļai mirušo bijušas dažādas hroniskas slimības - sirds, plaušu, aknu, centrālās nervu sistēmas saslimšanas, cukura diabēts vai citi riska faktori.

Saslimstība ar gripu pieaugusi sešās monitoringa pilsētās, tomēr visaugstākā tā bijusi Liepājā un Jelgavā, liecina SPKC monitoringa dati. Tikmēr gripas gadījumu skaits samazinājies Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Ventspilī.

Saslimstība ievērojami pieaugusi starp bērniem no piecu līdz 14 gadu vecumam un nedaudz arī starp bērniem vecumā līdz četriem gadiem. Savukārt pārējās vecuma grupās tā samazinājusies un zemākā saslimstība joprojām reģistrēta vecuma grupā no 65 gadiem.

Gripas epidēmija parasti ilgst 8-14 nedēļas, un Latvijā patlaban rit 6.gripas epidēmijas nedēļa.

Kā ziņots, SPKC speciālisti pieļauj, ka šonedēļ saslimstība varētu pazemināties, bet saslimstība ar gripu epidēmijas līmenī varētu saglabāties vēl vismaz piecas nedēļas.

Par epidēmijas beigām parasti ziņo tad, ja vismaz divu nedēļu laikā nevienā no gripas monitoringa pilsētām saslimstība nepārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas