"Saskaņas centrs" neiebilstu veidot koalīciju divatā ar ZRP 1

Apvienība "Saskaņas centrs" (SC) būtu gatava strādāt koalīcijā arī divatā ar Zatlera Reformu partiju (ZRP), nepiedaloties "Vienotībai", trešdien publicētā intervijā "Neatkarīgajai" atzinis SC līderis Jānis Urbanovičs.

SC nebaidot ZRP pieredzes trūkums un mazais vairākums - 53 balsis -, ko abas partijas kopā veidotu. Tomēr Urbanovičs neizslēdz, ka šāda koalīcija varētu arī ilgi nenoturēties, tādēļ drīzāk būtu jārunā par maksimāli plašu koalīciju.

"Jā, viss kas var būt. Bet man nav bail. Ja visi parakstās par darbu sarakstu un to veikšanas veidu, kas būs tie gāzēji? Kāpēc nesadarboties, kāpēc neveidot plašāku koalīciju? Es būtu gatavs runāt par maksimāli plašu koalīciju," sprieda Urbanovičs.

Tomēr šādā koalīcijā viņš nevēlētos redzēt Nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, jo "nacionāļi katru reizi kaut ko tādu breivīkisku izstrādā".

Urbanovičs arī pieļauj, ka tauta pēc kāda laika būs gatava atlaist arī jauno Saeimu. "Jo ir nesaprotamās kombinācijas, ko nesaprot liela daļa cilvēku, kas balsojuši gan par Vienotību, gan par ZRP, gan par ZZS," klāstīja SC līderis.

Vienlaikus viņš atkārtoti uzsvēra, ka sarunas ar potenciālajiem koalīcijas partneriem turpinās un vispirms jāpanāk vienošanās par darāmajiem darbiem un tikai tad varēšot sākt runāt par konkrētiem amatiem.

Jau vēstīts, ka visas nedēļas garumā turpināsies partiju sarunas par jaunās koalīcijas izveidi pēc pagājušajā nedēļas nogalē notikušajām 11.Saeimas vēlēšanām.

ZRP un "Vienotība" otrdien paziņoja par ekspertu darba grupas veidošanu, kas izstrādās valdības deklarācijas pamatu. ZRP un "Vienotība" arī apņēmušās uz sarunām ar pārējām partijām doties kopīgi. Piedalīties ekspertu grupā uzaicināts arī SC.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ko nozīmē breivīkisku? vai tas domāts tas vandālisms ,kas notika pēc otrā pasaules kara,atkārtoju PĒC kara 59.- 60. gados,kad cilvēki kurus pārstāv politiskā organizācija SC ,postīja uzceptajos poligonos latviešu senkapus.uzskaitījumu var turpināt-krievvalodīgie Latvijas pilsoņi,maršē pa Rīgu ar okupantu simboliku,slēdz līgumu ar krievu partijām,kuras nav Latvijai draudzīgas utt

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 09:50

Latvijas ziņas