Sarakstos vietējo netrūkst 1

Pagājušajā nedēļā 11. Saeimas deputātu kandidātu sarakstus Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniedza četras partijas. Ielūkojāmies sarakstos, par kuriem varēs balsot Kurzemes vēlētāji.

"Lokomotīvi" nemaina

Pirmais sarakstus iesniedza "Saskaņas centrs" (SC). Kurzemes saraksta "lokomotīve", tāpat kā 10. Saeimas vēlēšanās, ir liepājnieks Valērijs Agešins, kurš tika ievēlēts un bija Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja biedrs.

Ar otro numuru tiek piedāvāts 1982. gadā dzimušais Andrejs Elksniņš – zvērināts advokāts no Rīgas. Trešais – jurists Jānis Matulis no Talsiem, kurš ar šo kārtas numuru startēja arī iepriekš, bet netika ievēlēts.

Viņiem sarakstā seko liepājnieki Indulis Jankovskis un Sergejs Dikterjovs, kuri iepriekšējās vēlēšanās startēja attiecīgi devītais un desmitais, bet par deputātiem nekļuva. I. Jankovskis Saeimas namā nonāca kā V. Agešina palīgs.

No 16 SC Kurzemes sarakstā iekļautajiem deputātu kandidātiem septiņi kandidēja arī uz 10. Saeimu. Līdzās iepriekš minētajiem arī Juris Haberkorns, Olavs Karelsons un Liepājas domes deputāts Romans Miloslavskis.

Savukārt 10. Saeimā ievēlētais Valērijs Kravcovs, kurš kļuva "populārs" ar latviešu valodas neprasmi, šajā sasaukumā vairs nekandidē.

Liepājnieku netrūkst

Partija "Vienotība" Kurzemes saraksta pirmajā sešniekā piedāvā politikā rūdītas personas. Pirmais numurs piešķirts 10. Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai. Seko deputāti Ints Dālderis, kurš pabijis arī kultūras ministra amatā, Janīna Kursīte – Pakule, veselības eksministre, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene un Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājas biedre Silva Bendrāte, kuras politisko karjeru apēnoja neskaidri darījumi ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Politikā atgriežas Anna Seile, kura pēc darba 9. Saeimā paziņoja, ka uz 10. Saeimu nekandidēs. Iepriekš viņa pārstāvēja apvienību "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK, bet "Vienotībā" nonākusi no partijas "Pilsoniskā savienība".

Atkārtoti uz Saeimu kandidē partijas "Sabiedrība citai politikai" (SCP) Liepājas nodaļas vadītājs Edgars Krūmiņš. Sarakstā iekļauts Liepājas pilsētas domes deputāts Ivars Ķervis, kurš tajā pārstāvēja partiju "Jaunais laiks", bet pēc tam bija apvienības "Vienotība" Liepājas nodaļas vadītājs. Kandidē arī Liepājas Reģionālās slimnīcas Staru terapijas nodaļas vadītājs Māris Mežeckis. 2009. gadā viņš no SCP startēja Liepājas pilsētas domes vēlēšanās, bet netika ievēlēts.

Virza pieredzējušos

Vēlēšanās startē visi 22 tagadējie no "Zaļo un zemnieku savienības" ievēlētie Saeimas deputāti un valdības ministri, izņemot veselības ministru Juri Bārzdiņu, informē "Diena".

Kurzemē Gundara Daudzes vietā "lokomotīve" būs ventspilniece Dana Reizniece-Ozola, kura 10. Saeimā iekļuva no partijas "Latvijai un Ventspilij". Nākamie četri kandidāti arī ir politikā vairāk vai mazāk pieredzējuši: Aija Barča – Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja, Jānis Vucāns – Saeimas priekšsēdētāja biedrs, Ilona Jurševska – labklājības ministre, Oskars Zīds – deputāts.

Otro reizi kandidātu sarakstā iekļauta Rucavas pamatskolas direktore Dita Role, kuras 10. Saeimas deputātes mandāts tika apstiprināts šā gada 4. augustā. Tajā lasāms arī Liepājas domes deputātes, Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrības Liepājas nodaļas vadītājas Irēnas Opšteines un Saldus novada domes deputātes, biedrības "Latvijas Mazpulki" padomes priekšsēdētājas Ilzes Kļavas vārds. Joprojām politikai priekšroku vēlas dot komponists Imants Kalniņš.

Grobiņa un Kalēti "rullē"

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"- "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Kurzemes saraksta galvgalī liek Saeimas deputātu un savas partijas premjera amata kandidātu Gaidi Bērziņu. Otrais ir datorsistēmu speciālists, SIA "Puķulauks" valdes priekšsēdētājs Raivis Blumfelds, kurš pamatizglītību apguvis Gaviezes pamatskolā, dzīvojis Grobiņā. Seko juriste, Saeimas deputātes Ineses Laizānes palīdze Guntra Riņķe.
 
Kandidē arī Kalētu pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Kudums, kurš deputāta maizi izbaudīja jau 7. Saeimā.

Kandidātu pirmo piecnieku Kurzemē noslēdz Latvijas Nacionālā operas solists Nauris Puntulis, kurš līdz šim aktīvajā politikā nav darbojies. Vēlētāji varēs balsot arī par Liepājas mūziķi un pedagogu Juri Pavītolu.  

Personas vēl neatklāj

Pagājušo trešdien tika nodibināta Zatlera reformu partijas (ZRP) Liepājas nodaļa. Par tās vadītāju ievēlēts AS "Liepājas papīrs" prezidents un Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis, kurš ir arī ZRP Kurzemes reģionālās nodaļas līderis.

Liepājas nodaļā ir vairāk kā 100 biedru, tā ir lielākā Kurzemē, kurā kopumā biedru skaits ir aptuveni 200, un viena no lielākajām Latvijā, stāsta J. Vilnītis.
 
Dibināšanas sapulcē tika izvirzīti kandidāti 11. Saeimas vēlēšanām. Uz 16 Kurzemes saraksta vietām pretendentu skaits Liepājā sniedzoties trīs desmitos, bet konkrētas personas J. Vilnītis atturas nosaukt, pirms tās nav izturējušas pārrunas partijas birojā Rīgā. J. Vilnītis atkārtoti apliecina, ka pats uz Saeimas deputāta krēslu nekandidēs, bet cer, ka ZRP tajā pārstāvēs ne viens vien liepājnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

satraucoša ziņa

DZINTAR KUDUM ! Jūsu vieta ir šeit, Kalētos, ne putras grāpī ko sauc par politiku! Kamdēļ Jums savas rokas traipīt, vai neredzējāt politikas īsto pusi 7. saeimā? Kalētiem gaidāms kārtējais zaudējums, Jūs esat ideāls kā skolas direktors, vai vietā, kurā esiet patreiz, tikai ne TUR.

pirms 9 gadiem, 2011.08.18 10:26

Latvijas ziņas