Saldū stiprā lietus dēļ applūdušas vairākas mājas, tomēr situācijas normalizējas 3

Saldū stipro lietusgāžu dēļ applūdušas vairākas mājas, tomēr situācija pamazām normalizējas, ūdens tiek atsūknēts un ziņas par iespējamo ārkārtas stāvokli pilsētā ir pārspīlētas.

To aģentūrai BNS apliecināja Saldus izpilddirektora pienākumu izpildītājs Zigurds Zabludovskis.

Viņš norādīja, ka lietus lijis jau kops ceturtdienas vakara un visu nakti, tādēļ pilsētas zemākajās vietās ūdens ir uzkrājies. Taču patlaban situācija tiek kontrolēta, iesaistoties gan ugunsdzēsējiem, gan palīgiem no apkārtējiem pagastiem notiek ūdens atsūknēšana, dīķos atvērtas slūžas un ūdens arī pats pamazām sasūcas zemē.

Līdz ar to situācija normalizējas un par ārkārtas stāvokli pilsētā nav runas.

Zemākajās pilsētas vietās gan applūduši vairāku māju pirmie stāvi, tur atslēgta elektrība. Tomēr cilvēki ar mantām no šīm mājām evakuēti nav.

Iepriekš Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis Ivo Mežulis Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Labrīt, Latvija!" piektdien no rīta informēja, ka Saldū jau applūdušas vairākas mājas, taču ūdenslīmenis pilsētā joprojām turpina celties. Viņš arī norādīja, ka no rīta sasaukta domes sēde, kur atbildīgie dienesti lems, vai izsludināt ārkārtas situāciju pilsētā.

Arī viņš informēja, ka pagaidām cilvēki nav evakuēti, taču applūdušas pilsētas attīrīšanas iekārtas. Turpretī Saldus izpilddirektora pienākumu izpildītājs Zigurds Zabludovskis Latvijas Radio norādīja, ka situācija nav tik dramatiska, uzsverot, ka arī informācija par applūdušām attīrīšanas iekārtām nav pareiza - ūdens līmenis gan ir mazliet cēlies, taču naktī tas jau ir atrisinājies.

"Tik lielas lietusgāzes sen nav bijušas, un, protams, zemākās vietās tas ūdens ir sakrājies, bet lietus ir pārstājis līt un pamazām šis līmenis arī kritīsies," viņš uzsvēra.

Jau vēstīts, ka piektdienas rītā daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā joprojām līst, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Ceturtdien lielākais nokrišņu daudzums izmērīts Alūksnes novērojumu stacijā, kur vakarā pāris stundās nolija 50 milimetru (mm), kas ir vairāk nekā puse no visa mēneša nokrišņu normas. Savukārt ilgstošākās un spēcīgākās lietavas kopš ceturtdienas vakara bijušas Aizputes, Saldus un Skrundas apkaimē, liecina meteoroloģiskā radara dati. Saskaņā ar vietējo iedzīvotāju mērījumiem nokrišņu daudzums vietām pārsniedzis 100 mm. LVĢMC Saldus novērojumu stacijā nokrišņi netiek mērīti.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Latbraiftbani

How do you do. I am not certain if I come win the previous arguments. I entertain a migraine. fioricet

pirms 8 gadiem, 2012.11.13 23:58

Inga

Šis komentārs reāli iespārda. Atis Geislers vēl jauns, lecīgs, iedomīgs. Atim Geisleram visa dzīve ir priekšā.

pirms 9 gadiem, 2011.07.31 13:30

Zenta Krumholca

Vai Atis Geislers Saldū nav noslīcis?
Es uztraucos par Ati Geisleru, jo kas tad turpinās sludināt internetā melu mācību.

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 15:15

Latvijas ziņas