Sākusies pieteikšanās "ZZ Čempionātam 2013"

Šodien, 13. martā ar radošo sporta stundu Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā Zelta Zivtiņa sadarbībā ar jauniešu organizāciju Avantis atklāja jau septītās Latvijā vērienīgākās skolēnu prāta un sporta spēles ZZ Čempionāts 2013. Šogad sacensības tiks veltītas Spēkam un Prātam – diviem elementiem, kuru mijiedarbība ir svarīga skolēnu vispusīgai attīstībai, informē rīkotāji.

Pieteikt savu klasi čempionātam iespējams līdz 10. aprīlim, reģistrējoties mājas lapā www.zzcempionats.lv. Lai kvalificētos ZZ Čempionāta pusfinālu sacensībām, skolēniem būs jāveic mājasdarbs - jādemonstrē radoša pieeja un jārada pilnīgi jauns sporta veids, kurā apvienots kā prāta, tā arī spēka treniņš. Tāpēc ZZ Čempionāta ieskaņā tautā iemīļoti sportisti un mūziķi viesosies vairākās Latvijas skolās, lai vadītu radošās sporta stundas skolēniem un atbalstītu tos mājasdarba izpildē.

Pieteikšanās ZZ Čempionātam 2013
ZZ Čempionāts 2013 ir veltīts Spēka un Prāta savstarpējai mijiedarbībai. Kā ierasts ZZ Čempionāts norisināsies trīs posmos un dalībnieki startēs trīs klašu grupās: 4. - 5., 6. - 8. un 10. - 11. klases.
Labākie mājasdarbu veicēji tiksies ZZ Čempionāta pusfinālos – 30. aprīlī Daugavpilī, 3. maijā Madonā, 7. maijā Dobelē, 10. maijā Kuldīgā un 14. maijā Rīgā. Pusfinālos piedalīsies radošākās klases, kas kopā ar klasesbiedriem radīs un laikus iesniegs mājasdarba uzdevumu. Pusfinālu spēcīgākās un atjautīgākās klases piedalīsies lielajā finālā 2. jūnijā Rīgā.
Tām klasēm, kas pusfinālā netiks, tiks dota otra iespēja – izpildot čempionāta uzdevumu mājas lapā jeb piedaloties Online ZZ Čempionātā, labākajām klasēm katrā vecuma grupā būs otra iespēja saņemt ceļazīmi uz lielo finālu Rīgā.

Skolu tūre – Radi savu sporta veidu
Līdz ar pieteikšanās sākumu ZZ Čempionātam 2013, sabiedrībā pazīstami sportisti un mūziķi dosies skolu tūrē Radi savu sporta veidu, kuras ietvaros dažādās Latvijas skolās līdz pat aprīļa vidum viņi vadīs radošās sporta stundas, parādot skolēniem pašu radītos sporta veidus. Skolu tūres ietvaros sportisti un mūziķi centīsies iedvesmot skolēnus mājas darba izpildei un dalīsies savā pieredzē.
Šogad par ZZ Čempionāta vēstnešiem kļuvuši bobslejists Oskars Melbārdis, autosportists Haralds Šlēgelmilhs, šķēpmetēja Līna Mūze, vieglatlēte Laura Ikauniece, mūziķi Māra Upmane-Holšteine un Valters Frīdenbergs, kā arī Dailes teātra aktieris Gints Andžāns.

Par ZZ Čempionātu
ZZ Čempionāts ir lieliska tradīcija, kas aizsākusies 2007. gadā un ik gadu tā dalībnieku skaits ir turpinajis augt. 2012. gadā čempionātam pieteicās jau 1900 klases, apvienojot aptuveni 60 000 skolēnu. Kopumā pērn ZZ Čempionātā piedalījās vairāk nekā 85% Latvijas skolēnu no 4.- 8. un no 10.-11. klasēm, kuras saskaņā ar ZZ Čempionāta nolikumu piedalās sacensībās.
ZZ Čempionātu 2013 vadīs atraktīvā TV seja Ketija Šēnberga un Ielu vingrošanas aizsācējs Latvijā Kaspars Zlidnis, kuri rūpēsies par to, lai cīņa par erudītākās un sportiskākās klases titulu noritētu godprātīgi un būtu kā lielisks piedzīvojums, ko atcerēties ikvienam dalībniekam.

Šī gada uzvarētājiem sarūpētās balvas:
1.vieta  visām klašu grupām: TREK velosipēdi visai klasei.
2.vieta visām klašu grupām: SAMSUNG mobilie viedtelefoni visai klasei.
3.vieta visām klašu grupām: biļetes uz Lana Del Ray koncertu visai klasei.

ZZ Čempionātu 2013 organizē Zelta Zivtiņa un jauniešu organizācija Avantis. To atbalsta Tele2, Nike, Sportland, Food Union, AXA, Angry birds, Dienas deva, Arēna Rīga, Madones dome, Kuldīgas dome, Daugavpils dome, Doboles dome, JCDecaux, Inbox.lv, Pols, Sīrups un Pilseta24.lv.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas