Sākusies pieteikšanās peldvietu un jahtu ostu kvalitātes sertifikātam

Līdz nākamajam mēnesim, 20.februārim, pašvaldības, jahtu ostas un peldvietu apsaimniekotāji var iesniegt savus pieteikumus "Zilā karoga" ekosertifikāta saņemšanai šim gadam, informē Vides izglītības fonda pārstāve Ilze Grunska.

Iesniegtos pieteikumus izskatīs nacionālā žūrija un atbilstošākos kandidātus izvirzīs starptautiskajai "Zilā karoga" žūrijai.

"Zilais karogs" ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas ieguvis atpazīstamību gan iedzīvotāju, pašvaldību, gan vides institūciju vidū un tiek piešķirts trijās kategorijās. "Zilais karogs" tiek piešķirts peldvietām, jahtu ostām un individuālajām jahtām.

Lai iegūtu "Zilā karoga" sertifikātu, peldvietām ir jāatbilst 29 kritērijiem, bet jahtu ostām - 22. Informācija par "Zilā karoga" kritērijiem un vadlīnijām atrodama Vides izglītības fonda mājaslapā "www.videsfonds.lv".

Pagājušajā gadā starptautiskā "Zilā karoga" statusu Latvijā ieguva desmit peldvietas un divas jahtu ostas.

"Zilā karoga" kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, kā arī pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Iesaistoties "Zilā karoga" programmā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

"Zilā karoga" kritēriji ir iedalīti trijās grupās - vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte un apsaimniekošana, serviss un drošība.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas