Sāksies vienotā pieteikšanās studijām

Vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv otrdien sāksies vienotā pieteikšanās studijām desmit Latvijas augstskolās, informē Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA).

Varēs pieteikties studijām Banku augstskolā, Daugavpils Universitātē, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Latvijas Universitātē, Liepājas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Rīgas Starptautiskajā biznesa un ekonomikas augstskolā, Rēzeknes Augstskolā un Ventspils Augstskolā.

Pieteikties varēs gan elektroniski vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā, gan arī klātienē jebkurā no augstskolu uzņemšanas punktiem no 12. līdz 19. jūlijam.

Tāpat no 12.jūlija, piesakoties studijām, izmantojot e-pakalpojumu "Elektroniska pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās", sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru varēs piekļūt šā gada centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Izmantojot vienoto sistēmu un e-pakalpojumu, topošajiem studentiem būs iespēja ar vienu pieteikumu studijām minētajās augstskolā pieteikties vairākām šo augstskolu piedāvātajām pamatstudiju programmām.

VRAA norāda, ka vienotās pieteikšanās sistēmas priekšrocības ir iespēja pieteikties jebkurā no desmit augstskolu vairāk nekā 250 studiju programmām, tajā var norādīt līdz desmit studiju programmām, kuras, savirknējot vēlamajā prioritāšu secībā, konkursā reflektants tiek uz augstāko prioritāti, kurai kvalificējies. Tāpat ir iespējams tiešsaistē mainīt izvēlēto studiju programmu prioritāšu secību.

Vienotās pieteikšanās maksa ir 20 latu neatkarīgi no augstskolu un izvēlēto studiju programmu skaita.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas