Sāksies parakstu vākšana par krievu kā vienu no valsts valodām

No 1. novembra līdz 30. novembrim notiks parakstu vākšana likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanai.Pirmdien, 31. oktobrī, darbu sāks Centrālās vēlēšanu komisijas informatīvais tālrunis 67049999.

Tā kā 9. septembrī Centrālajā vēlēšanu komisijā tika iesniegts 12 533 vēlētāju parakstīts likums “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”, tiek rīkota parakstu vākšana. Likumprojekts paredz grozīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajā nosacījumu par krievu valodu kā otro valsts valodu.

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” tiks iesniegts parlamentā, ja parakstu vākšanā to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 379 vēlētāji. Ja Saeima vēlētāju iesniegto Satversmes grozījumu projektu pieņems bez satura labojumiem, tas stāsies spēkā. Ja Saeima to noraidīs vai grozīs, būs jārīko referendums.

Vēlētājiem, kuri piedalījušies parakstu vākšanas pirmajā kārtā un par Satversmes grozījumu projektu parakstījušies pie notāriem vai bāriņtiesā, atkārtoti nav jāparakstās. Šie paraksti tiks pieskaitīti kopējam Satversmes grozījumu atbalstītāju skaitam. Dalība Centrālās vēlēšanu komisijas organizētajā parakstu vākšanā ir bez maksas.

Ar likumprojektā paredzētajiem grozījumiem var iepazīties šeit.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas