Sākas starptautiskās mācības "Baltops"

No 3.līdz 17.jūnijam Baltijas jūras centrālajā daļā, Vācijas, Polijas un Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos, norisināsies ikgadējās starptautiskās jūras spēku mācības "Baltops". Piekrastes operācijas norises laikā  daļa izkrautās tehnikas tika transportēta arī uz Liepāju, Kuldīgu un Ropažu dzelzceļa staciju, informē Aizsardzības ministrija.

Mācībās piedalīsies ASV, Beļģija, Dānija, Gruzija, Francija, Igaunija, Krievija, Latvija, Lietuva, Nīderlande, Polija, Vācija, Zviedrija, kā arī NATO. Latviju mācībās pārstāv Jūras spēku flotiles mīnu kuģis M-07 "Visvaldis" .

Mācību mērķis ir pilnveidot tajās piedalošos valstu savstarpējo sadarbību un savietojamību, tostarp starptautisko operāciju laikā, uzlabot kuģošanas drošību Baltijas jūrā, pilnveidot kuģošanas prasmes un mīnu meklēšanas un iznīcināšanas spējas.

"Baltops" ir ikgadējas starptautiskas jūras spēku mācības, kas notiek Baltijas jūrā un kurās piedalās NATO un programmas "Partnerattiecības mieram" dalībvalstis. Pirmo reizi tās tika rīkotas 1971. gadā. Latvija tajās piedalās kopš 1996. gada. Pērn mācības noritēja arī Latvijas teritoriālajos ūdeņos, savukārt to piekrastes elements -  Ventspils novada Vārves pagastā, kur notika militārās tehnikas izkraušana un personāla izsēšanās krastā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas