Sākas autoceļu ziemas uzturēšanas sezona

No šodienas sāksies autoceļu ziemas uzturēšanas sezona, kas ilgs līdz 31.martam. Šajā laikā ceļu uzturētāji ir mobilizēti darbam visu diennakti, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi".

Dienesti īpaši uzmanīgi seko laika apstākļu ietekmei uz ceļu stāvokli, lai laicīgi veiktu ceļu attīrīšanu no sniega un pretapledojuma apstrādi.

Darbiem valsts autoceļu tīklā 2015./16.gada ziemas sezonā ir sagatavota nepieciešamā speciālā tehnika, tāpat izveidoti arī ceļu apstrādes materiālu krājumi. Uzturēšanas līmenis šoziem gada beigās ir plānots līdzvērtīgs tam, kāds tas bija ziemas mēnešos gada sākumā.

Ziemā ceļu uzturēšanas prasības dažādu kategoriju ceļiem ir atšķirīgas. Valsts autoceļi ir sadalīti piecās ziemas uzturēšanas klasēs - A (augstākā), A1, B, C un D (zemākā) - atkarībā no ceļu klasifikācijas, satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa, plānotā (pieejamā) finansējuma un sociālekonomiskās nozīmes. Ir noteikti arī īpaši sliktā tehniskā stāvoklī esošie ceļu posmi, kas apkalpojami ar atkāpēm no uzturēšanas klasēm.

Kopumā uz valsts autoceļiem ziemas uzturēšanas klases ir noteiktas 20 247 kilometriem ceļu. A klases ceļu kopgarums šajā ziemas sezonā būs 689 kilometri, kas ir par 65 kilometriem vairāk nekā pērn. A1 klasē ir par 22 kilometriem vairāk nekā iepriekš - 2396 kilometri, bet B, C un D klasēs ir attiecīgi 2899, 12 449 un 1814 kilometri autoceļu.

Ņemot vērā nepietiekamo finansējumu valsts autoceļu tīkla uzturēšanai, 1430 kilometros valsts autoceļu ziemas periodā ir pazemināta uzturēšanas klase, tajā skaitā 63 kilometriem valsts galveno autoceļu, 988 kilometriem valsts reģionālo autoceļu un 379 kilometriem vietējo autoceļu.

Katrai uzturēšanas klasei ir noteikts darbu izpildes laiks, kad ceļi ir jāatbrīvo no sniega un apledojuma. Piemēram, A uzturēšanas klasei laika posmā no plkst.6 līdz 22 laiks autoceļa brauktuves attīrīšanai no sniega un kaisīšanai ar pretapledojuma materiāliem ir trīs stundas, kopš ir beidzis snigt. Ja ilgstoši snieg, ceļš tiek tīrīts un apstrādāts vairākkārtēji arī snigšanas laikā, taču objektīvu iemeslu dēļ šādos apstākļos brauktuvi pilnīgi tīru no sniega un apledojuma uzturēt ir neiespējami.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas