Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šajā medību sezonā tāpat kā iepriekšējā drīkstēs nomedīt 280 vilkus

2019./2020. gada medību sezonā saglabāts iepriekšējā sezonā pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms - 280 dzīvnieki, liecina Valsts meža dienesta (VMD) rīkojums.

Rīkojumā minēts, ka vilkus drīkst medīt no 15.jūlija, kad sākās vilku medību sezona, līdz VMD noteiktā nomedīšanas apmēra izmantošanai, bet ne ilgāk kā līdz nākamā gada 31.martam, vēsta LETA.

Bez akta par vilka nomedīšanu medību vadītajam jāaizpilda arī anketa "Medību slodze un vilku populācijas tendences".

Jau ziņots, ka 2018./2019.gada vilku medības sezonā Latvijā nomedīti 280 vilki. Tostarp visvairāk vilku nomedīts Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā - 48 dzīvnieki, kā arī Austrumlatgales virsmežniecībā - 43 vilki, bet vismazāk vilku - 11 - nomedīti Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā.

Latvijā pieļaujamo vilku nomedīšanas apmēru nosaka katru gadu. Medību sezonā nosaka tādu pieļaujamo nomedījamo vilku apmēru, kas neapdraud šo dzīvnieku populācijas atjaunošanos un vienlaicīgi dod iespēju medniekiem medīt, lai mazinātu zaudējumu risku, ko lauksaimniecībai rada plēsēju koncentrācija un to uzvedības izmaiņas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas