Saistībā ar salmonelozi PVD Liepājā pārbaudīs arī ēdienu piegādātāju

Saistībā ar salmonelozes saslimšanas gadījumiem Liepājas bērnudārzā "Liepiņa" Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veiks pārbaudes arī uzņēmumā, ar ko bērnudārzam noslēgts līgums par ēdināšanas pakalpojumu piegādi, informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

"Pārbaudē konstatēts, ka "Liepiņas'' ēdināšanas blokā uz vietas tiek gatavota tikai daļa ēdienu. Ēdienus, kurus negatavo uz vietas, piegādā no sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma, kas atrodas vienā no Liepājas skolām, turklāt šis uzņēmums nodrošina ne tikai "Liepiņas'' bērnu ēdināšanu, bet vēl trīs citu Liepājas bērnudārzu un piecu skolu audzēkņu ēdināšanu. PVD veiks pārbaudi arī šajā uzņēmumā, kā arī gaidīs Slimību profilakses un kontroles centra veiktās epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātus," sacīja Meistere.

Tāpat viņa norādīja, ka PVD pēc pārbaudēm bērnudārza ēdināšanas blokā konstatējis atsevišķus higiēnas prasību pārkāpumus, kas saistīti ar inventāra tīrīšanu un pārtikas produktu uzglabāšanu. Tomēr atkārtotā pārbaudē, kas notika pirmdien, PVD pārliecinājās, ka iepriekšējā pārbaudē konstatētās neatbilstības ir novērstas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas