Sagādā nepatīkamus pārsteigumus 17

Mikroautobusi kavējas, to ietilpība samazināta, braukšanas maksa – palielināta, nav kases aparātu. Šādus jaunā pasažieru pārvadātāja "pārsteigumus" izbauda novadu iedzīvotāji.

Šā gada pirmās dienas nesušas pārmaiņas pasažieru dzīvē, kuri līdz šim nokļūšanai no novadiem uz Liepāju izmantoja mikroautobusus. No 1. janvāra visus firmu "Duals", "Liepājas tūre" un "Ligro" apkalpotos maršrutus pārņēmusi AS "Liepājas autobusu parks" (LAP).

Negaidīta pasažieriem ir braukšanas maksas paaugstināšana.

Piemēram, maršrutā Liepāja – Vērgale biļetes cena no 1,15 latiem pieaugusi līdz 1,30 latiem. 15 santīmu dārgāk maksā arī uz Ploci braucošie. Jūtamies neaizsargāti, izsakās pasažieri. Par šādu cenas lēcienu iepriekš nav sniegta nekāda informācija un pamatojums. Viņi bažījas, ka pārvadātājs monopola apstākļos to varētu vēl paaugstināt, neatstājot izvēles iespējas. Tie, kuriem jābrauc uz darbu vai neatliekamās darīšanās, būšot spiesti maksāt. No Dunalkas līdz Liepājai jāmaksā 1,45 lati agrāko 1,30 vietā.

"Bail kaut kur braukt. Vai varat publicēt autobusu kustības sarakstu?" ceturtdien redakcijā vērsās kāds Aizvīķu iedzīvotājs. Līdz šim maršrutā Aizvīķi – Gramzda – Priekule kursējis mikroautobuss, bet, lai nokļūtu Liepājā, bijis jāpārsēžas. Tagad iedzīvotāji esot neziņā, vai iepriekšējā kārtība ir saglabājusies.

Viņu bažas ir pamatotas, atzīst Gramzdas pagasta pārvaldnieks Augustins Eidejus. Piemēram, trešdienas rītā autobuss pēc pasažieriem ieradies ar 15 – 20 minūšu kavēšanos. Pārvaldnieks šaubās, vai viņi Priekulē paspēja pārsēsties autobusā uz Liepāju. "Galvenā nelaime, ka maršruts apstājas pusceļā," atzīst pārvaldnieks. Par to, vai LAP varētu atjaunot agrāk bijušo tiešo reisu uz Liepāju, viņam informācijas nav. Tur saglabāsies līdzšinējā sistēma, apliecina Kurzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas maršrutu tīkla plānotājs Indulis Ozoliņš.

Sūdzības jaunā gada pirmajās dienās par vairāku reisu neizpildi un kavēšanos tika saņemtas no Nīcas iedzīvotājiem, vēsta novada mājaslapa. I. Kržanoviča notikušo skaidro ar šofera neuzmanību un autobusa tehniskām problēmām. "2. janvārī autobuss nav aizbraucis līdz Nīcas galapunktam, jo šoferis nebija cītīgi iepazinies ar jauno maršrutu," teikts mājaslapā.

I. Ozoliņš atzīst, ka kavēšanās var būt uz šoferu nezināšanas rēķina, bet ir pārsteigts, ka vairākos mikroautobusos nav kases aparātu. "Šitā drīkst braukt, tikai saskaņojot ar mums un Valsts ieņēmumu dienestu."

Nepatīkami pārsteigts par jautājumu kases aparātu lietošanas lietā ir LAP valdes priekšsēdētājs Māris Ārbergs. Biļetes tomēr tiekot izsniegtas. "Kursas Laiks" novēroja, ka kādā reisā šoferis katru iekasēto summu pieraksta īpašā drukātā veidlapā.

Informāciju par autobusu satiksmi LAP aicina noskaidrot, zvanot pa tālruņiem:
63422754 (Liepājas autoosta),
63426334 (dispečeru dienests, visu diennakti).

Plašāk "Kursas Laika" 7. janvāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 17

arro

Braukāju no Dunalkas. Par šoferiem sūdzēties nevaru, arī kavēšanās sevišķi nav bijusi (nu drusku vēlāk - min. 5-10- ir, nekā bija), bet esot pēc grafika. Vienīgi cena gan ir augusi - dienā 25 santīmi vairāk. Bet ko padarīsi, jābraukā vien jau ir. Un ta jau tas LAP saprot, tāpēc dara kā grib.

pirms 7 gadiem, 2013.01.19 15:47

nezinā

tā jau ir , pašiem mašinas bet ko darit tie cilvēkiem kuriem tādu nav? lai 9 tiktu uz priekuli no gaviezes jabrauc jau 7.30 ar autobusu. lai tiktu uz liepaju jabrauc 9 no rita vai 14.10. a ko darit pa vidam kad kautkur jatiek? mīļie AP galvas pietiek cūcīgi ņirgaties par lauku cilvēkiem. no mums jūs prasat no darbiniekiem ar tad lūdzu atveriet tas smadzenes un padomajat tak.! autobusus vajag pa dienas vidu ar tak ne tikai 9 un 14

pirms 8 gadiem, 2013.01.11 22:08

Par vecajiem

Monopolizācija ir pabeigta!
Kā jau iepriekšējos rakstos minēju, ka pirmais ko darīs pacels cenas. Un? Kas notika, ops cenas augšā un domāju ka tas nav gals. Būtu bijis labi ja arī apkalpošanas kvalitāte pielīdzinātos. Iepriekš izmantoju "Ligro" pakalpojumus, vo tādiem šoferiem jābūt, laipniem, smaidīgiem, komunikabliem. No Vaiņodes līdz Liepājai nedaudz ilgāk par stundu. Guntis bija foršais, cik zinu viņš tagad ar vēl brauc, labi ka tā, vismaz viens reāls šoferis palicis. Braucu nesen, kaut kāds jaunais, es neko nesaku ja pirmais reiss, bet kad painteresējos, izrādās ka šoferis brauc jau nedēļu, pat ja ne vairāk, bet pie katras pieturas stāvējām 5min. vienā pat 10min. un tikai tāpēc ka nezināja pieturu nosaukumus vai ko tur vēl, biļetes brīžiem sita no citām pieturām, tāpēc vietām pat cilvēki sašutumā pārmaksāja krietni vairāk. Liepājā iebraucām pēc divām stundām.

pirms 8 gadiem, 2013.01.10 13:30

ozoliņam

Tu esi tāds pats,kā tie tur visi saeimā.

pirms 8 gadiem, 2013.01.10 01:54

Liepājas autobusu parkam

Kur ir palikuši tie reisi,kurus izpildija sia "Ligro"?

pirms 8 gadiem, 2013.01.10 01:44

Bezdarbs jau nesamazināsies, bet tie kam vajag darbu un varētu strādāt, bet nevar izbraukāt būs spiesti pamest Latviju, te nu ir redzamas valdības rūpes par saviem tautiešiem.

pirms 8 gadiem, 2013.01.08 17:19

Murgs ar tiem autobusiem, tā jau kavēju darbu, bet tagad vispār tā ir katastrofa!

pirms 8 gadiem, 2013.01.08 17:04

reņģēdāja

Biezo uzņēmēju vēlme- ar minimālu piepūli, maksimāla peļņa! Kur grozās liela nauda, tur cilvēcīgu attieksmi nav ko gaidīt

pirms 8 gadiem, 2013.01.07 20:04

:D

"2. janvārī autobuss nav aizbraucis līdz Nīcas galapunktam, jo šoferis nebija cītīgi iepazinies ar jauno maršrutu," teikts mājaslapā.

pirms 8 gadiem, 2013.01.07 19:54

nīcenieks

Atpakaļ Cābeli! Kad autobuss iebrauca bernātos Cābelis parasti jau atstāja Otaņķus.

pirms 8 gadiem, 2013.01.07 19:51

ed

Ja ir problēmas tad jāiet pie pagast (novad) večiem (vecenēm) , ja tie nespēj rast risinājumu tad vainīgi tie idioti un nejēgas (vēlētāji) kas tādus pofigistus savēlējuši amatos un tā jums arī vajag.

pirms 8 gadiem, 2013.01.07 18:29

Boikots

Nečīkstam.Taisām boikotu!!! Ziņojiet kur un kad pulcēties neļausim par sevi ņirgāties.katrā pagastā ir tik daudz privātie mikriņi !

pirms 8 gadiem, 2013.01.07 15:35

rekurzemei

Izdariet kaut ko, lai bildes varētu normāli apskatīties!

pirms 8 gadiem, 2013.01.07 12:40

Jā, visas pasakas sākas ar , reiz bija, mums arī tagad tā jasaka, ka reiz mūs vadāja mikriņi - nu kā piemēram "Liepājas tūre", tad visur tikam un paspējam laikā, šoferīši bija precīzi, laipni un atsaucīgi.Viņi strādāja priekš pasažieriem.

pirms 8 gadiem, 2013.01.07 12:02

Latvijas ziņas