Saeima vienbalsīgi apstiprina Streļčenoku KNAB priekšnieka amatā

Saeima ceturtdien Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā apstiprināja ilggadējo biroja darbinieku Jaroslavu Streļčenoku.

Par Streļčenoku balsoja 92 Saeimas deputāti, neviens nebija pret un neviens neatturējās. Saeima jauno KNAB vadītāju sveica ar applausiem.

Streļčenoks dzimis 1979.gadā Rēzeknē un pēc tautības ir baltkrievs.

Viņš 2003.gadā Latvijas Policijas akadēmijā ieguvis otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību kā jurists, bet 2006.gadā ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu starptautiskajās tiesībās Latvijas Universitātē.

KNAB praktiski bijis pirmais Streļčenoka darbs, jo pirms tam viņš nostrādājis tikai trīs mēnešus Ekonomikas policijas pārvaldē par izmeklētāju. Kopš 2005.gada Streļčenoks arī Valsts administrācijas skolā lasa lekcijas par korupcijas novēršanu. 2007.gadā viņš vairākus mēnešus piedalījās starptautisko ekspertu grupā, kuras pienākums bija izanalizēt un novērtēt, vai Kirgizstāna izpildījusi iepriekš uzņemtās saistības korupcijas novēršanā un apkarošanā.

Streļčenoks KNAB strādā kopš biroja izveidošanas 2003.gadā, kad bija galvenais speciālists, 2006.gadā viņš kļuva par KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja vietnieku.

Jau vēstīts, ka konkursā uz KNAB vadītāja amatu kopumā tika saņemti 13 pieteikumi. Konkursa otrajā kārtā tika pieci kandidāti, tostarp Streļčenoks.

Valdība Streļčenoka kandidatūru KNAB vadītāja amatam atbalstīja 15.novembra sēdē, un lēmums bijis vienprātīgs.

Jauns vadītājs KNAB bija jāmeklē, jo par dažādiem pārkāpumiem no amata atbrīvoja iepriekšējo KNAB šefu Normundu Vilnīti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas