Saeima tomēr vērtēs pašvaldību deputāta statusa izmaiņas

Saeima šodien tomēr nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas paredzēja no tā izslēgt normu, ka deputāts savas pilnvaras realizē no darba brīvajā laikā.

Pirms nedēļas gan Saeima līdzīgu likumprojektu pirmajā lasījumā noraidīja. Arī šodien deputātiem ar pirmo reizi neizdevās šo likumprojektu izskatīt, jo to bija iesnieguši pieci deputāti, bet Saeimas Kārtības rullī noteikts: ja likumprojekts nav pieņemts pirmajā lasījumā, tas uzskatāms par noraidītu un to var atkārtoti iesniegt izskatīšanai tajā pašā sesijā tikai tad, ja likumprojektu parakstījis vismaz 51 deputāts vai arī tajā izdarīti grozījumi. Tātad pirmo reizi iesniegtais likumprojekts tika izslēgts no darba kārtības.

Līdz ar to koalīcijas deputāti nedaudz mainīja sākotnējo ieceri, no likumprojekta izslēdzot priekšlikumu, ka izmaiņām pašvaldību deputāta statusā jāstājas spēkā šogad 1.jūlijā. Komisijām nodotajā likumprojektā šāds termiņš nav noteikts.

Kā ziņots, pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas virzītā likumprojekta noraidīšanas, pret kuru 24.janvārī balsoja arī koalīciju pārstāvošie deputāti, koalīcija nolēma likumprojektu iesniegt atkārtoti un vienojās to arī atbalstīt.

Likumprojekta mērķis bija pretrunas starp republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumu un Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, kā arī izvairīties no nekorektas tiesību normu izpratnes un piemērošanas attiecībā uz domes deputāta statusu un amata pienākumu izpildi.

Saeima šodien nevērtēs grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas paredzēja no tā izslēgt normu, ka deputāts savas pilnvaras realizē no darba brīvajā laikā. Pirms nedēļas gan Saeima līdzīgu likumprojektu pirmajā lasījumā noraidīja.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas