Saeima tomēr noraida Sprūdža priekšlikumu par deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās 6

Saeimas deputāti šodien pirmajā lasījumā noraidīja Reformu partijas pārstāvja Edmunda Sprūdža vadītās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājumu samazināt deputātu skaitu pašvaldībās un mainīt deputāta statusu, kas iepriekš paredzēja, ka deputāts pienākumus pilda no darba brīvajā laikā.

Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā paredzēja, ka novada domē ievēlamo deputātu skaits noteikts atbilstoši iedzīvotāju skaitam, kāds attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā vēlēšanu izsludināšanas dienā ir reģistrēts Iedzīvotāju reģistrā. Ja novadā dzīvo līdz 5000 cilvēku, tad ievēlami ir deviņi deputāti, ja no 5001 līdz 20 000, tad jāievēl 11 deputāti. Ja reģistrēto iedzīvotāju skaits ir no 20 001 līdz 50 000, tad ievēlē 13 deputātus, bet, ja novadā ir vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju, tad ievēlē 15 deputātus. Republikas pilsētas domē ievēlē 13 deputātus, ja iedzīvotāju skaits ir līdz 50 000, bet, ja tas pārsniedz 50 000, tad ievēlē 15 deputātus.

Šie VARAM izstrādātie grozījumi izraisīja pretrunīgu attieksmi no pašvaldību vadītāju un pašvaldības pārstāvošo institūciju puses - Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Lielo pilsētu apvienības -, kas uzskata, ka šāda skaita samazināšana mazinās domju darba un pieņemto lēmumu kvalitāti.

Deputāti šodien arī neatbalstīja iecerētās izmaiņas Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas paredzēja izslēgt normu, kas noteic, ka pašvaldības deputāts savus pienākumus pilda no darba brīvajā laikā.

VARAM iepriekš skaidroja, ka 14.panta trūkums neizslēgs iespēju, ka deputāts savus pienākumus var veikt arī no darba brīvajā laikā, jo visās pašvaldībās saglabāsies noteikts personu loks, kam būs atļauts ieņemt deputāta amatu, turpinot pildīt savus pienākumus līdzšinējā darba vietā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Nezinītis

Un vispār - Sprūdžs ir mans astrālais dvīnis, vot tā.

pirms 8 gadiem, 2013.01.25 22:33

Nezinītis

Es tomēr nesaprotu, kam jāguļ mierīgi, ja vēlēšanas būs tikai 1.jūnijā un to rezultāts vēl nav zināms? Es joprojām uztraucos un neguļu. (hi hi hi)

pirms 8 gadiem, 2013.01.25 21:18

tas tik tā

noraidīja, jo būšot labojums, kur samazinās tikai mazajām pašvaldībām, bet lielajām, Rīgu ieskaitot nekas nemainīsies, vot tā lūk

pirms 8 gadiem, 2013.01.25 12:05

Latvijas ziņas