Saeima nepiekrīt kratīšanai Šlesera dzīvesvietās

Saeima ceturtdien ārkārtas sēdē neatbalstīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūgumu veikt kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera ("Par labu Latviju", PLL) dzīvesvietās.

KNAB lūdza veikt kratīšanu Šlesera faktiskajā dzīvesvietā Jūrmalā un deklarētajā dzīvesvietā Rīgā.

Par kratīšanas veikšanu balsoja 35 deputāti, pret bija septiņi, bet atturējās 37.

Par balsoja klātesošie "Vienotības" un Nacionālās apvienības deputāti, savukārt pret – apvienības PLL Saeimas frakcijas deputāti – Imants Jānis Bekešs, Andris Bērziņš (Rīga), Māris Kučinskis, Andris Šķēle un Edgars Zalāns, kā arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji – Iveta Grigule un Vitauts Staņa.

Balsojumā atturējās "Saskaņas centrs" (SC), kā arī deputāti no ZZS – Aija Barča, Gundars Daudze, Jānis Klaužs, Ingmārs Līdaka, Dace Reinika, Guntis Rozītis, Jānis Strazdiņš, Staņislavs Šķesters, Jānis Vucāns, Oskars Zīds.

Balsojumā atturējās Šlesera apvienības biedrs Guntis Ulmanis.

Balsojumā par kratīšanu Šlesera dzīvesvietās nebalsoja četri deputāti – Dana Reizniece-Ozola (ZZS), Laimis Šāvējs (ZZS), Didzis Zemmers (ZZS). Nebalsoja arī Ainārs Šlesers, kurš par to paziņoja no tribīnes debašu laikā.

Sēdei bija reģistrējušies 84 deputāti, bet klāt nebija 16 tautas kalpu, viņu vidū arī ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, prezidenta amata kandidāts Andris Bērziņš (ZZS), Rita Strode (PLL), kā arī vēl četri ZZS deputāti, trīs no SC, četri no "Vienotības" frakcijas, viens Nacionālās apvienības deputāts.

Arī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ceturtdien neatbalstīja kratīšanu, jo trīs komisijas deputāti ‒ Vitālijs Orlovs ("Saskaņas centrs"), Imants Jānis Bekešs (PLL) un Jānis Klaužs (Zaļo un zemnieku savienība) balsojumā atturējās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas