Saeima neatbalsta ZRP ierosinājumu nemaksāt kompensācijas atlaistajiem deputātiem

Parlamentārieši ceturtdien neatbalstīja Zatlera Reformu partijas (ZRP) frakcijas sagatavoto grozījumu Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz nemaksāt kompensācijas atlaistajiem deputātiem.

Par šo ierosinājumu nobalsoja vien 34 deputāti, pret bija 39, bet atturējās 15 tautas kalpu. Šo grozījumu likumā atbalstīja ZRP un Nacionālās apvienības deputāti, kā arī Ilona Jurševska, Aija Barča, Andris Bērziņš un Jānis Dūklavs no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), pret bija "Saskaņas centra" frakcijas deputāti, kā arī "Vienotības" pārstāvji Andris Buiķis, Ingmārs Čaklais, Ilma Čepāne, Ina Druviete, Andris Judins, Rasma Kārkliņa, Janīna Kursīte-Pakule, Aleksejs Loskutovs, Jānis Reirs un Inguna Rībena, bet atturējās pārējie ZZS un "Vienotības" pārstāvji. Vairums bezpartejisko deputātu balsojumā nepiedalījās.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pēc sēdes žurnālistiem sacīja, ka "Vienotība" atbalsta ideju par kompensāciju jautājuma sakārtošanu deputātiem, taču jautājums ir jāskata kompleksi, turklāt šis ZRP iesniegtais likumprojekts iekļauts Saeimas darba kārtībā bez skatīšanas koalīcijas sadarbības padomē un bijis "demonstratīvs jautājums bez sistēmiskas pieejas".

"Nevar vienu jautājumu izraut atsevišķi no konteksta, nedomājot par to, ka ir deputāti, kuri te strādā faktiski kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas laikiem, bet daļa deputātu atnāk un aiziet, ‒ to nevar skatīt atsevišķi kā vienu [jautājumu], bet ir jāvērtē kopumā," pastāstīja Āboltiņa.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas