Saeima ļauj KNAB sodīt Kravcovu par darbu savu firmu valdēs un "pelēko" dzīvokļa izīrēšanu

Saeima ceturtdien atbalstīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūgumu izdot "Saskaņas centra" (SC) frakcijas deputātu Valēriju Kravcovu administratīvajai sodīšanai par neatļautu amatu savienošanu un ienākumu gūšanu no nereģistrētās saimnieciskās darbības – dzīvokļa izīrēšanas.

Par Kravcova izdošanu nobalsoja 82 deputāti, pret bija Sergejs Fjodorovs (SC), bet atturējās Māris Kučinskis, Guntis Ulmanis (abi PLL) un pie frakcijām nepiederošais Visvaldis Lācis.

Jau ziņots, ka KNAB iesniegumā Saeimai norāda uz vairākiem konstatētajiem likuma par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā pārkāpumiem, ko pieļāvis Karvcovs. KNAB administratīvā pārkāpuma protokolā pieminēti divi Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) panti, kas attiecas uz Kravcova nodarījumu.

APK pants par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu no 50 līdz 250 latiem. Tāds pats sods paredzēts arī par neatļauta amata, uzņēmuma līguma vai pilnvarojuma izpildes neizbeigšanu likumā noteiktajā termiņā, ko KNAB pārmet Kravcovam.

KNAB norāda, ka Kravcovs, kopš pagājušā gada 2.novembra, būdams Saeimas deputāts, līdz pat šī gada janvārim turpināja pildīt valdes locekļa pienākumus trīs uzņēmumos: SIA "Tonus Elast", "NS Impekss" un "Komandors Pluss", turklāt pēdējā viņš saņēmis arī atalgojumu. "Tonus Elast" Kravcovs bija viens no diviem valdes locekļiem, bet "NS Impekss" un "Komandors Pluss" – vienīgais valdes loceklis un arī īpašnieks.

KNAB norāda, ka, deputāta amatu savienojot ar valdes locekļu amatiem, kas ir aizliegts, un arī gūstot no tā ienākumus, Kravcovs nav ievērojis interešu konflikta novēršanas likumā noteiktos speciālos deputāta amata savienošanas ierobežojumus un ienākumu gūšanas ierobežojumus.

Tāpat Kravcovs nav izpildījis likumā noteikto pienākumu septiņu dienu laikā Saeimai rakstveidā paziņot, ka viņš ieņem amatus, kuru savienošana ar deputāta amatu ir aizliegta. Savukārt, nepārtraucot darbību firmu valdēs mēneša laikā, Kravcovs nav ievērojis likumā noteikto aizliegta amata izbeigšanas termiņu, norāda KNAB.

Tāpat KNAB arī secinājis, ka Kravcovs, izīrējot viņam Rīgā piederošu dzīvokli, ir neatļauti savienojis deputāta amatu ar nereģistrētu saimniecisko darbību un no šīs darbības guvis ienākumus. Interešu konflikta novēršanas likumā noteikts, ka valsts amatpersonai, kas reģistrējusies Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējs, atļauts savienot savu amatu ar saimniecisko darbību, kas veikta, pārvaldot šai amatpersonai piederošo nekustamo īpašumu.

Kā noprotams no KNAB vēstules, Kravcovs VID nav reģistrējies. Turklāt dzīvokli viņš izīrē jau kopš 2009.gada maija, bet tā paša gada jūlijā viņš kļuva par Liepājas domes deputātu, kas arī skaitās valsts amatpersonas amats. Kravcovs aprīļa sākumā KNAB informējis, ka no dzīvokļa izīrēšanas viņš kopš 2009.gada guvis 3025 latus.

Kravcovs savus paskaidrojumus pārkāpuma protokolā nesniedza, solot to darīt vēlāk, tāpēc Saeimas komisijā pieejamajos dokumentos to nebija.

Gada sākumā KNAB paziņoja, ka šī gada darba plānā ir iekļāvis uzdevumu pārbaudīt visus Saeimas deputātus, proti, birojs pārbaudīs, vai deputāti ievēro visus likumā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus, ieņemot deputāta amatu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas