Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeima atlaiž Ķekavas pagasta padomi

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu, ar kuru tiek atlaista Rīgas rajona Ķekavas pagasta padome.

Par Ķekavas domes atlaišanu nobalsoja 67 deputāti, pret bija 10, bet atturējās 8 tautas kalpi. Pret Ķekavas domes atlaišanu nobalsoja trīs "tēvzemieši" un pieci neatkarīgie deputāti, kā arī pa vienam deputātam no "Jaunā laika" un "saskaņas centra".

Ar likumu Ķekavas pagastā tiek iecelta pagaidu administrācija, kuras vadītājs ir Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) valsts sekretāra padomnieks Andris Krūms, bet pagaidu administrācijas locekļi ir reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra padomnieks Sergejs Seņkāns un VAS "Valsts nekustamie īpašumi" juridiskā direktora vietnieks Ojārs Valkers.

Saeima atkārtoti noraidīja "Jaunā laika" frakcijas ierosinājumu Ķekavas pagasta pagaidu administrācijas sastāvā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra padomnieku Seņkānu nomainīt ar ķekavieti Andi Damlicu, kurš 2007.gada maijā tika atbrīvots no VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" valdes locekļa amata.

Ņemot vērā Grinberga lietas mācību, RAPLM parlamentārais sekretārs Māris Krastiņš (TP) nāca klajā ar ierosinājumu Ķekavas pagasta pagaidu administrācijas locekļus identificēt nevis ar patlaban ieņemamajiem amatiem, bet ar personas kodiem.

Likums tika papildināts ar ierakstu, ka pagaidu administrācijas vadītājs pilda vietējās pašvaldības padomes priekšsēdētājam normatīvajos aktos noteiktos pienākumus.

Pagaidu administrācija darbosies līdz dienai, kad uz pirmo sēdi sanāks 2009.gada vietējo pašvaldību vēlēšanās ievēlētā Ķekavas novada dome.

Pagaidu administrācijas darbību nodrošinās un finansēs no Rīgas rajona Ķekavas pagasta pašvaldības budžeta līdzekļiem. Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

RAPLM, konstatējot būtiskus pārkāpumus Ķekavas pagasta teritorijas plānojuma grozījumu izstrādes procesā, veica pārbaudi arī būvniecības, zemes izmantošanas un zemes reformas pabeigšanas jomā, konstatējot, ka Ķekavas pagasta padome ir pārkāpusi ne tikai likumus un Ministru kabineta noteikumus, bet arī pašas pašvaldības pieņemtos ārējos normatīvos aktus - saistošos noteikumus.

Teritorijas plānošanas jomā kopumā prettiesiski ar Ķekavas pagasta padomes sēdes lēmumiem mainīta plānotā (atļautā) izmantošana 194 nekustamajiem īpašumiem. Tāpat ar detālplānojumu prettiesiski veikta zemes sadale, kopumā ar detālplānojumiem pašvaldība prettiesiski izveidojusi vismaz 88 apbūves gabalus dzīvojamo māju būvniecībai. Konstatējot trūkumus teritorijas plānošanas procesā, ministrs Zalāns jau 22.februārī izdeva rīkojumu, ar kuru apturēta Ķekavas pagasta teritorijas plānojuma grozījumu darbība.

Būvniecības jomā RAPLM konstatējusi, ka, pamatojoties uz prettiesiskiem detālplānojumiem vai pieļaujot normatīvo aktu pārkāpumus, pašvaldība prettiesiski izsniegusi vismaz 79 būvatļaujas. Saskaņā ar Būvniecības likumu zemesgabalu var apbūvēt, ja apbūve ir saskaņā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu un detālplānojumu. Ķekavas pagasta pašvaldība ir pieļāvusi būvniecību gan teritorijās, kurās saskaņā ar Ķekavas pagasta teritorijas plānojumu šāda apbūve nav pieļaujama, gan teritorijās, kurām ir prettiesiski detālpānojumi.

Atļaujot būvniecību teritorijās, kur šāda būvniecība ir aizliegta, pašvaldība ir apdraudējusi privātpersonu un investoru ieguldījumus. Kopumā nodarītie zaudējumi, pieņemot prettiesiskus lēmumus, varētu būt vismaz 67 miljoni latu, ko veido privātpersonām būvatļaujās norādītie būvprojektu realizācijas apjomi, secinājuši ministrijas speciālisti.

Zemes izmantošanas jomā esošais Ķekavas pagasta padomes sasaukums kopumā ir pieņēmis vairāk nekā 30 lēmumus par nekustamo īpašumu sadalīšanu, kas neatbilst teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem, konstatējusi RAPLM.

Zemes reformas pabeigšanas jomā ministrija pēc Valsts policijas lūguma veikusi pārbaudi par Ķekavas pagasta padomes amatpersonu rīcību, piešķirot pastāvīgā lietošanā Ķekavas pagasta pašvaldībai 44 meža nogabalus 175,2 hektāru platībā.

Izvērtējot Ķekavas pagasta padomes rīcību, RAPLM konstatējusi, ka pārkāpumi ir pieļauti visā pašvaldības padomes attiecīgā sasaukuma darbības periodā un atkārtoti, tostarp ignorējot ministrijas norādīto par tiesisku rīcību pieļauto pārkāpumu novēršanai.

Likums "Par pašvaldībām" noteic, ka gadījumā, ja līdz kārtējām domes (padomes) vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā 15 mēneši, jaunas domes (padomes) vēlēšanas nenotiek. Saeima pēc Ministru kabineta ieteikuma ieceļ pagaidu administrāciju, kas pilda likumos paredzētās domes (padomes) funkcijas un darbojas līdz dienai, kad uz pirmo sēdi sanāk jaunievēlētā dome (padome).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas