Šadurskis: tautas skaitīšanā iegūtie dati būs gaužām neprecīzi

Tautas skaitīšana ir lietderīga tādās valstīs kā Somālija vai Angola, bet Latvijā iegūtie dati būs gaužām neprecīzi, ceturtdien no Saeimas tribīnes atzina deputāts Kārlis Šadurskis ("Vienotība").

"Eiropas Savienības regula par tautas skaitīšanu ir dziļi un savos pamatos nepareiza. Ja mēs rīkotu tautas skaitīšanu Somālijā, Angolā vai līdzīgas attīstības pakāpes zemēs, tas būtu ļoti lietderīgi. Bet, ja mēs rīkojam tautas skaitīšanu Eiropā, tad ir jāsaprot, vai mēs veidojam izlasi vai mēs pārbaudām pašu ģenerālkoku," teica Šadurskis.

Lai saskaitītos elektroniski, personai vajadzēja būt reģistrētai Iedzīvotāju reģistrā, citādi to nevarēja izdarīt. Arī pie iedzīvotājiem, kas nav šajā reģistrā, tautas skaitītāji nenāks, jo nezina, ka tur ir jāiet.

"Līdz ar to tautas skaitīšanas rezultāti būs mazāk precīzi nekā pašreizējie Iedzīvotāju reģistra dati. Ja mēs to interpretēsim kā liela mēroga statistisko aptauju, tad tas ir pareizi, bet, ja mēs uzskatīsim tos par kopējiem datiem par Latvijas iedzīvotājiem, tad tā būs liela kļūda," uzsvēra deputāts.

Vienlaikus viņš uzskata, ka tautas skaitīšanā varēs iegūt saturīgus datus par mājokļiem, bet dati par iedzīvotājiem būs gauži neprecīzi.

Šadurskis arī norādīja, ka Centrālā statistikas pārvalde ir pārkāpusi valsts valodas likumu, izplatot materiālus divās valodās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas