"Sadales tīkls" aicina svētkos neaizmirst par elektrodrošību

AS "Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus arī svētkos ievērot elektrodrošības noteikumus, gan pavadot laiku ārā, gan mājās, gan arī darbojoties ar mājsaimniecībās pieejamām elektroierīcēm un elektriskajiem eglīšu rotājumiem.

Lai pasargātu bērnus no elektrotraumām, ir ļoti nepieciešama pieaugušo palīdzība, sapratne un atbalsts. Pieaugušajiem jāatgādina bērniem, ka elektrība var būt bīstama, ja ar to rīkojas neuzmanīgi. Vienīgā iespēja pasargāt bērnus no elektrotraumām ir - neatstāt bērnus bez uzraudzības un brīdināt par elektrības bīstamību.

Ziemassvētku laikā elektriskie eglīšu rotājumi un citi mirdzošie elektriskie svētku rotājumi var izraisīt pastiprinātu interesi. Palielinās risks, ka bērnam pašam gribas ieslēgt eglīšu lampiņas, izskrūvēt tās no virtenes, ievietot kontaktligzdā kādu priekšmetu. Diemžēl neuzmanīga rīcība ar elektrību var beigties traģiski.

AS "Sadales tīkls" atgādina, ka ir jāievēro maksimāli drošības pasākumi elektroietaišu tuvumā, arī atrodoties ārpus telpām. Jaungada svinību laikā īpaši ir jāpārdomā, lai darbošanās ar pirotehniku neapdraudētu pašus, kā arī elektrolīniju balstus un vadus.

Neapdomīgas rīcības rezultātā izraisīts elektrotīkla bojājums, it sevišķi vidējā sprieguma tīklā, var atstāt bez elektroenerģijas piegādes no dažiem desmitiem mājsaimniecību līdz pat vairākiem tūkstošiem klientu blīvāk apdzīvotās teritorijās.

Skolēnu brīvdienu laikā jauniešiem nekādā gadījumā pašiem nevajag mēģināt iekļūt elektroiekārtās un ļaut to darīt saviem skolas biedriem, tā aiztaupot sāpīgus pārdzīvojumus gan pašiem, gan vecākiem un draugiem. Jāatceras, ka elektrotraumas var atstāt sekas uz mūžu.

Svētku laikā iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju un citu elektroietaišu tuvumā, nekavējoties lūgums ziņot, zvanot uz AS "Sadales tīkls" klientu servisa bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālruni 80200404.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas