Sabiedrības pārstāvji norāda uz nepieciešamību pēc konkurences Zatleram 1

Sabiedrības pārstāvji uzskata, ka pozitīvi būtu, ja Valsts prezidenta amatam tiktu izvirzītas vairākas kandidatūras, tas izrietēja no žurnālistu un augstskolu mācībspēku diskusijas Latvijas Televīzijas raidījumā „100. panta Preses klubs”.

Kā sabiedrības pārstāvji tajā tika aicināti pašreizējie augstskolu mācībspēki – Aivars Endziņš, Maija Kūle un Klāvs Sedlenieks.

„Noteikti vajadzētu būt vēl citiem kandidātiem. Vajadzētu būt nopietnam kandidātam, lai pilsoniskā stāja būtu tāda, ka meklēt skapī skeletus nebūtu iespējams,” pauda Endziņš.

Kūle atgādināja, ka pirms četriem gadiem bijusi Endziņa pusē, kurš arī bija izvirzīts Valsts prezidenta amatam, un tagad priecājas, ka varējusi izteikt viedokli, un viņai par to nekas nav nodarīts.

„Šobrīd ne jau velti ir diskusijas, Valdis Zatlers būs vai nebūs un kurš ir labāks. Man gribas izcilību. Zatlers augstākā ranga izcilība diez vai ir, bet ir audzis kā personība,” vērtēja Kūle.

Savukārt Sedlenieks, kurš pirms četriem gadiem aktīvi iestājās pret Zatlera ievēlēšanu prezidenta amatā viņa izvirzīšanas zoodārzā dēļ, arī šodien uzskata, ka viņš nevar ieņemt šo amatu.

„Zatleram nevajadzēja strādāt arī pirmo termiņu. Tagad izskatās lāga cilvēks, iemācījies, apguvis daudz ko, bet pēc būtības, kas bija, nav mainījies. Problemātiska ir simboliskā lieta, bojājums valstiskumam nav mainījies,” uzskata sociālantropologs.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Zatlers šonedēļ paziņoja, ka ir gatavs uz kandidēt arī uz otro prezidentūras termiņu. Politiķi ir paziņojuši, ka sāks konsultācijas par šī amata kandidātiem pēc divām nedēļām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

JanisP

Šeit var uzzināt info kas ved cilvēkus ceturtdien uz piketu pie Saeimas vai arī pieteikties vest!!! http://ej.uz/24marts

pirms 10 gadiem, 2011.03.19 17:11

Latvijas ziņas