Rungainis: ģimenes ar bērniem ir īstenie nabagi 1

«Aplūkošu ģimeni ar diviem bērniem, kur pelnītāji saņem vidējo algu – sadalot uz galviņām, viņiem jāiztiek ar mazāk naudas nekā vidējam pensionāram,» intervijā laikrakstam Latvijas Avīze akcentējis baņķieris Ģirts Rungainis.

«Latviešiem būtu vajadzīga ģimene ar trim bērniem, tad rocība iznāk vēl mazāka. Principā šī ģimene ir tie īstenie nabagi – lūk, kāda ir ekonomiskā realitāte. Protams, šie darbspējīgie vecāki var rauties nevis astoņas, bet 16 stundas dienā, meklēt otru, trešo darbu, lai celtu dzīves līmeni, taču tas ir visai problemātiski. Jāizskata visas sabiedrības vajadzības, un, ja bērni šeit nolikti mazāk aprūpēto un apgādāto līmenī, salīdzinot ar vecāko paaudzi, tad diez vai šāda tipa sabiedrībai ir nākotne,» viņš turpinājis.

Baņķieris norāda: «Jā, var runāt, cik cītīgi iekasē un maksā nodokļus, bet tas atspoguļo tikai faktu, ka ir zināmas problēmas ar VID un ka šie nodokļi darbaspēkam uzlikti netaisnīgi. Ja 45% no tās summas, ko par darbavietu jāmaksā uzņēmējam, aiziet nodokļos, tad tā nav normāla situācija. Tamdēļ netiek radītas darba vietas, nemazinās bezdarbs, cilvēki brauc prom. Un tas ir iemesls, kāpēc nepietiek naudas pensijām. Tāpēc aicinu pensionārus neizkārt lozungu «Rungaini – pakārt!», jo es tikai kustinu problēmu, kura reāli eksistē.»

Viņš atgādina, ka pensionāru ar katru dienu kļūst vairāk, kamēr darbspējīgo skaits katru dienu sarūk. «Mūsu saruna ilgs stundu, un šajā laikā saskaņā ar datiem prom dosies divi jauni, darbspējīgi cilvēki, kuriem nāktos gādāt tās pensijas tepat Latvijā. Gandrīz sanāk, ka tie, kas te paliek, ir idioti. Arī man ir trīs bērni. Jautājums, vai es sabojāju viņiem dzīvi, sakot – paliekam šeit un strādājam, vai man viņiem jāatklāj – šeit nekas labs nav sagaidāms, jo sabiedrība nevēlas paskatīties uz problēmām un ir slāņi, kuri nevēlas būt solidāri? Ir vieni, kuri turas pie sarkanajām līnijām, un ir politiķi, kuri balstīsies uz šo arvien pieaugošo slāni un ar to spekulēs, tamdēļ novilkdami šo valsti dibenā. Tāpēc, dēli, lūdzu, brauciet prom, pelniet algu, lai vecumdienās varētu parūpēties par savu veco tēvu un māti un arī sev nopelnīt pensijas,» klāstījis Rungainis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ULDIS

Šeit var uzzināt info kas ved cilvēkus ceturtdien uz piketu pie Saeimas vai arī pieteikties vest!! http://ej.uz/24marts

pirms 10 gadiem, 2011.03.19 17:11

Latvijas ziņas