RTU profesors prognozē, ka "Latvenergo" būs problēmas ar transformatoriem

Latvijas energokompānijai "Latvenergo" nākotnē būs jārisina vēl sarežģītākas situācijas, jo valsts neprasa no uzņēmuma atskaitīties par transformatoru tīkla atjaunošanu, intervijā radiostacijai "Baltkom" brīdinājis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) dekāna vietnieks Kārlis Ketners.

"Kaut kā nav dzirdēts, ka "Latvenergo" vadītājs atskaitās valdībai par to, kā viņš gatavojas rudens un ziemas maksimumam. Vecos laikos vadītājus izsauca uz Maskavu, un tur, kā teikt, pa plauktiņiem salika, bet pie mums pagaidām, kamēr kaut kas nenotiek, tikmēr neviens neko nedara," secina RTU profesors.

Viņš uzskata, ka transformatoru nolietošanās ir viena no lielākajām problēmām, par ko vajadzētu domāt "Latvenergo" vadībai un valdībai.

"Nesen mums Elektrisko mašīnu un aparātu katedrā viena doktorante aizstāvēja darbu, viņa pētīja valsts transformatoru parku, tas ir, iekārtas, kas pārveido augstsprieguma līniju strāvu patērētāju vajadzībām, un izrādījās, ka jaunu transformatoru Latvijā ir ļoti maz, lielākā daļa palikusi no padomju laikiem. Tajā pašā laikā elektrotehniskās ražošanas iekārtu kalpošanas laiks ir 15, maksimums, 20 gadu. Tad tās noveco un nav izmantojamas. Var prognozēt, ka, palielinoties elektroenerģijas pieprasījumam, transformatori sabojāsies," sacīja Ketners.

Viņš teica, ka jāīsteno programma, plāns par transformatoru nomaiņu visā valstī, pretējā gadījumā sekas var būt traģiskas.

"Latvenergo" ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas