Rosina vēlākais no 2025. gada liegt pašvaldību deputātiem ieņemt saimnieciskus amatus

Tiek rosināts vēlākais no 2025.gada liegt pašvaldību deputātiem paralēli ieņemt saimnieciskus amatus, arī strādāt par skolu direktoriem.

Kā šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem pauda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, koalīcijas partneriem saskanot viedoklis, ka ir jāatceļ prakse pašvaldību domju deputātiem ilgus gadus paralēli ieņemt saimnieciskus amatus, piemēram, būt par izpilddirektoriem, pašvaldību kapitālsabiedrību vadītājiem, skolu direktoriem vai tamlīdzīgi, vēsta LETA.

Vienīgi atšķiras viedoklis, vai šādas izmaiņas ieviest no 2025.gada vai, kā to vēlas JKP, jau gaidāmajos jaunajos pašvaldību sasaukumos uzreiz pēc šā gada jūnija sākuma vēlēšanām, jo administratīvi teritoriālā reforma ir radījusi priekšnoteikumus šādu izmaiņu veikšanai, pauda Bordāns.

Ministrs skaidroja, ka jaunās pašvaldības būs lielākas, un tas dos iespēju veikt šādu diversifikāciju, jo būs lielāks pretendentu skaits uz amatiem. Izmaiņu mērķis ir, lai arī pašvaldību amatos ienāktu cilvēki ar jaunām idejām, norādīja Bordāns.

Nākamajās koalīcijas sanāksmēs jārunā par nepieciešamajām izmaiņām augstskolās, kur iespējamās, pašlaik skatītajos likuma grozījumos paredzētajās padomēs jāstrādā profesionāļiem, izbeidzot praksi ar politisku nozīmētu personu iecelšanu, norādīja JKP līderis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas