Rosina par bērnu no septiņu līdz 13 gadu vecumam nepieskatīšanu piemērot 50 latu naudassodu

Labklājības ministrija (LM) rosina turpmāk administratīvi sodīt tos vecākus vai pieaugušos, kuri nav pieskatījuši bērnu vecumā no septiņiem līdz 13 gadiem un bērns šā iemesla dēļ ir cietis, piemēram, nelaimes gadījumā vai guvis smagu traumu, aģentūrai BNS pavēstīja LM pārstāve Liene Užule.

To paredz ceturtdien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie LM izstrādātie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Grozījumi vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Šāds sods – brīdinājums vai naudas sods līdz 50 latiem – iecerēts, lai sauktu pie atbildības tos vecākus vai citus bērna pieskatītājus, kuri ilgstoši nerūpējas par bērniem un tādējādi apdraud viņu dzīvību vai veselību.

Pašlaik normatīvie akti paredz, ka administratīvi sodīt var vecākus vai citus pieaugušos cilvēkus, kuri bez pieskatīšanas atstājuši bērnu līdz septiņu gadu vecumam, jo bērnus līdz šim vecumam nedrīkst atstāt bez pieaugušo uzraudzības. Pieskatīt bērnu drīkst cilvēks no 13 gadu vecuma.

Tomēr patlaban normatīvi neparedz administratīvi sodīt vecākus vai citus bērna pieskatītājus, ja bērns, kurš sasniedzis septiņu gadu vecumu, netiek pienācīgi pieskatīts un tādējādi ir apdraudēta viņa dzīvība vai veselība. Tādējādi situācijās, kad vecāku prombūtnes laikā bērnu pieskata, piemēram, vecvecāki un bērns ir smagi cietis viņu neuzmanības vai nevērības dēļ, vecvecākus pašlaik administratīvi sodīt nevar.

LM gan uzsver, ka katrs gadījums tiktu izvērtēts individuāli, analizējot konkrēto situāciju un vecāku atbildību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas