Rimšēvičs: Latvija joprojām dzīvo pāri saviem līdzekļiem, tērējot 2,5 miljonus latu nenopelnītas naudas 1

Latvija joprojām dzīvo pāri saviem līdzekļiem un ikdienu tiek tērēti apmēram 2,5 miljoni latu nenopelnītas naudas, otrdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes"  sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

"Mēs katru dienu notērējam apmēram 2,5 miljonus latu nenopelnītas naudas. Latvija šo deficītu finansē ar, iespējams, nākotnē nepārfinansējamu ārējo parādu. Ja Latvija 2007.gadā bija valsts ar vienu no zemākajiem ārvalstu parāda līmeņiem, tad šobrīd  mēs jau esam no 10% sasnieguši gandrīz 50%," klāstīja centrālās bankas prezidents.

Pēc viņa teiktā, ir jādomā, kā Latvija nākotnē spēs šo parādu finansēt.  "Šogad Latvija samaksās 300 miljonus latu par šī parāda procentiem," atzina Rimšēvičš.

Latvijas Bankas prezidents uzsvēra, jo Latvijai būs lielāks parāds, jo sarežģītāk būs turpināt aizņemties, turklāt tas būs arī dārgāk. Pēc viņa teiktā, kamēr Latvija neizveidos budžetu ar pārpalikumu, tikmēr situācija neuzlabosies. „Latvijas uzdevums ir nevis ietiepīgi turēties pie 6% vai 5,3% budžeta deficīta, bet pēc iespējas ātrāk samazināt šo budžeta deficītu, lai nauda, kas Latvijas budžetā ienāk netiktu novirzīta ārvalstu parāda apkalpošanai, bet aizietu Latvijas tautsaimniecībai,” klāstīja Rimšēvičs.

Valsts parāds pērn decembra beigās bija 4,931 miljards latu, kas ir par 791,8 miljoniem latu vairāk nekā 2009.gada decembra beigās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas