Rīgā notiks plašas protesta akcijas; reģionos atcelti sabiedriskā transporta reisi

Ceturtdien Rīgā notiks vairākas protesta akcijas, savukārt reģionos, protestējot pret valdības pieņemtajiem lēmumiem tiks samazinās izpildīto reisu skaits pasažieru pārvadājumos.

Protesta akcijās Rīgā piedalīsies Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, Latvijas Autopārvadātāju nacionālā asociācija, autopārvadātāju asociācija "Latvijas auto", partija "Visu Latvijai" (VL), kā arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

Koku, pārtikas un starptautisko kravu pārvadātāji 24.martā plkst.10 sāks kustību uz Rīgu no visas Latvijas, lai laikā līdz plkst.11 lēnā gaitā virzītos garām Rīgas pilij. Paredzēts, ka akcijā varētu piedalīties vairāk nekā 150 kravas automobiļi, kuri brauktu pa 11.novembra krastmalu abos kustības virzienos.

Paralēli notiks Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas rīkotā protesta akcija, kuras laikā par 21,5% tiek samazināts izpildīto reisu skaits reģionālajos pārvadājumos, atspoguļojot reālo situāciju sabiedriskajā transportā pēc finansējuma samazinājuma. Brīdinājuma akcijā piedalīsies 24 no 31 reģionālā pasažieru pārvadātāja.

Šodien gaidāma protesta akcija arī "pret netaisnīgajiem "Latvenergo" tarifiem", kuras dalībnieki plkst.12 pulcēsies pie Rīgas pils, lai iesniegtu savas prasības Valsts prezidentam un pēc tam dotos gājienā līdz Saeimai.

Rīgas domē sākotnēji pieteikts gājiens tikai 100 cilvēkiem, taču reālais protestētāju skaits varētu būt daudz lielāks, atzīst akcijas organizatori.

Domubiedru grupa vērsusies pie Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas ar aicinājumu atbalstīt šo piketu, kā arī lūguši atsevišķām pašvaldībām to iespēju robežās informēt iedzīvotājus par pasākumu. Atbalstu protesta akcijai solījusi Kristīgi demokrātiskā savienība. Iespējams, protestētājiem pievienosies arī autopārvadātāji.

Rīgas domē rīt pieteikts un saskaņots gan tikai viens pasākums - gājiens un pikets pret jaunajiem "Latvenergo" tarifiem, aģentūrai LETA apliecināja domes sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Uģis Vidauskis . Pieteikumā norādīts, ka akcijas laikā Pils laukumā pulcēsies tikai ap 100 cilvēku, kas pa Torņa ielu dosies uz Saeimu, lai iesniegtu rezolūciju pret elektroenerģijas tarifu paaugstināšanu.

Kā ziņots, no šā gada 1.aprīļa stāsies spēkā jauna AS "Latvenergo" elektroenerģijas tarifu aprēķināšanas kārtība. AS "Latvenergo" elektroenerģijas tarifus izvērtēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija un atzina, ka nav pamata tos noraidīt.

Saskaņā ar jaunajiem tarifiem vairāk būs jāmaksā mājsaimniecībām, kas tērē vairāk. Tarifs būs atkarīgs no patēriņa apjoma gada garumā, un uzskaiti sāks no 1.aprīļa. Par pirmajām 1200 kilovatstundām būs jāmaksā pašreizējais tarifs - 8,25 santīmi par kilovatstundu. Kad šis patēriņa apjoms tiks pārsniegts, tarifs būs 10,74 santīmi par kilovatstundu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas