Rīgā notiek leģionāru piemiņas pasākumi; aicina neļauties provokācijām 1

Pirmdien, 16. martā, Rīgā notiek Latviešu leģiona karavīru piemiņas pasākumi, kā arī tradicionālie šīs dienas pretinieku pasākumi, vēsta portāls lsm.lv.

Jau agri no rīta pie Brīvības pieminekļa biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam” sākusi pieteikto sapulci. Vairāki jaunieši pie pieminekļa dala bukletus, kuros viņi, pēc pašu vārdiem, apkopojuši faktus un mītus par leģionu, informē Latvijas Radio.

No rīta pie pieminekļa viss ir mierīgi, kārtību sargā daudz policistu. Kāds krievvalodīgais gan mēģināja iesaistīties vārdu apmaiņā ar aktīvistiem, nosaucot viņus par stulbeņiem, taču jaunieši uz to nereaģēja.

Daži cilvēki, dodoties savās ikdienas gaitās, arī apstājas un noliek ziedus pie pieminekļa, taču ziedu tur vēl nav daudz. Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Ābotliņa LTV "Rīta Panorāmai" pastāstīja, ka šogad drošības iestādes liegušas iebraukt Latvijā vairākiem desmitiem cilvēku, kuri vēlas diskreditēt valsti starptautiskas sabiedrības acīs.

Tie ir cilvēki gan no kaimiņvalstīm, gan no citām ES valstīm, kuri uztur Krievijas kultivēto ideju par fašisma atdzimšanu, atklāja S. Āboltiņa.

Vēsturnieks Ainārs Lerhis LTV "Rīta Panorāma" skaidroja, ka būtiskākā pretruna, kas saistīta ar Latviešu leģionu, ir tas, ka vēl pirms leģiona izveides Vācijas okupācijas vara Latvija veidoja kārtības policijas bataljonus un daļa no tiem vēlāk iesaistījās ari leģionā. Lai gan pats leģions piedalījās tikai  kaujas darbībās frontē, policijas bataljonos dienējušie piedalījās arī represijās, apsargāja koncentrācijas nometnes.

Viņš skaidroja, ka Baltijas reģionā atšķirībā no rietumvalstīm bija nevis viena, bet divas okupācijas varas, kuras piecu gadu laikā nomainījās trīs reizes. Dubultokupācijas laikā izmisumā cilvēki pieņēma dažādus lēmumus, jo Latvijas valdība vairs nepastāvēja un nedeva norādes iedzīvotājiem, kā rīkoties. 
 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš no svētupes

Šodien ir 2021. gada 16. marts — Leģionāru piemiņas diena. Šajā laikā atcerēsimies latviešu tautas ciešanas. Mūsu tauta ir daudz pārcietusi, sākot ar vardarbīgajiem krustnešiem un liekulīgajiem kristiešu misionāriem, beidzot ar bravūrīgajiem un despotiskajiem Sarkanās Armijas karavīriem. Šo mūsu tautas vēsturi nedrīkst aizmirst. Latvijas Republika atradās lielvaru krustugunīs starp Trešo reihu un PSRS. Otrais pasaules karš bija smags laiks latviešu tautai. Lai arī 1918. gada 18. novembrī latvieši spēja pašorganizēties un atgūt savu sentēvu zemi, tomēr Otrais pasaules karš iznīcināja mūsu tautas centienus uz laimīgāku dzīvi. Otrā pasaules kara rezultātā PSRS okupēja Latvijas Republiku. Trešā Latvijas Republikas okupācija ilga no 1945. gada 9. maija līdz 1991. gada 14. janvārim, kad Krievijas PFSR ļāva Latvijai izstāties no brūkošā PSRS. Pateicoties latviešu drosmei 1990. gada 4. maijā, Latvijas Republika atguva brīvību. Diemžēl līdz šim brīdim Krievijas Federācija kā PSRS mantiniece nav atzinusi un nožēlojusi paveiktos noziegumus pret cilvēci, tā vietā Krievijas Federācija glorificē Sarkano Armiju un asinskāro diktatoru Josifu Staļinu. Mūsdienu Krievijā valda lielkrievu šovinisms – militārais un pareizticīgo baznīcas kults. Tādi TV kanāli kā Pobeda International, Telekanal Zvezda, Telekanal Spas un Soyuz pierāda to. Šodien, 16. martā, iedegsim uz palodzes krāsainas svecītes par godu Latvju Dieviem. Iedegsim tumši zilu svecīti skaistā, māla svečturītī par godu visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim dzeltenu svecīti skaistā, māla svečturītī par godu likteņa Dievietei Laimai. Iedegsim gaiši zaļu svecīti skaistā, māla svečturītī par godu viedajai Dabas Mātei. Iedegsim pelēku svecīti skaistā, māla svečturītī par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim baltu svecīti skaistā, māla svečturītī par godu leģionāriem. Aizlūgsim Latvju Dievus par latvju dēliem, kas krita Otrajā pasaules karā. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums!!!
Ar Latvju Dievu viedumu, Skolnieciņš no svētupes
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#16.03.2021. #leģionāri #LatvijasOkupācija #PadomjuOkupācija #OtraisPasaulesKarš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #iecietība #miers #svētupe

pirms 6 mēnešiem, 2021.03.16 20:37

Latvijas ziņas