Reģionālās un vietējās televīzijas tiek iznīcinātas

Reģionālās un vietējās televīzijas Latvijā tiek pakāpeniski iznīcinātas, intervijā biznesa portāla "Nozare.lv" norāda Latvijas Reģionālo televīziju asociācijas priekšsēdētājs un televīzijas "TV Spektrs" īpašnieks Jānis Galviņš.

Kā akcentē Galviņš, reģionālajām un vietējām televīzijām situācija ir dramatiska jau ilgstošā laika periodā - kopš digitalizācijas sākšanas pērn, kad 1. jūnijā tika atslēgta analogā apraide -, un tās mērķtiecīgi tiek iznīcinātas.

"Lietuvā, kur patlaban ir aptuveni 38 reģionālās un vietējās televīzijas, vēl joprojām ir analogā apraide un pārejas procesā aktīvi tiek iesaistītas pašas televīzijas, sabiedrība, politiķi. Tāpat Lietuvā arī skata iespēju par vienotu kanālu un televīzijas ir pret, bet tur viss notiek savlaicīgi. Latvijā dokumenti tika sagatavoti steidzami un slepenībā, nevienam neko neskaidroja, nediskutēja, televīzijas un arī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome šajā procesā netika uzklausīta, un mūsu viedokļus neviens neņēma vērā," stāsta Galviņš.

Asociācijas priekšsēdētājs atzīmē, ka otrs iznīcināšanas periods sākās, kad SIA "Lattelecom" paziņoja par monopoltiesībām, kas liedz reģionālajām un vietējām televīzijām raidīt ar saviem raidītājiem.
Galviņš uzskata, ka pielāgošanās prasa laiku. Taču vietējām televīzijām stāvoklis patlaban esot ļoti slikts.

"Ja reģionālajām TV ir situācija, kurai tās ātrāk vai vēlāk var pielāgoties, tad vietējām televīzijām šādu iespēju un līdzekļu nav. Piemēram, Talsiem, Skrundai patlaban ir divas reizes pa 15 minūtēm nedēļā. Tā ir lēna iznīcināšana. No vairāk nekā 20 televīzijām pirms digitalizācijas Latvijā patlaban reāli strādājošas ir tikai padsmit. Šajā gadījumā gan gūti aprēķināt zaudējumus un negūto peļņu, bet televīziju attīstībā tas ir pamatīgs robs," klāsta Galviņš.

Jau ziņots, no 1. februāra reģionālo televīziju programmas tiek pārraidītas Latvijas Televīzijas 7. kanālā (LTV7). Reģionālās televīzijas savu programmu pārraida LTV7 trīs reizes darbdienas laikā - no plkst.6.45 līdz 7.30, no plkst.12.30 līdz 13.15 un no plkst.22.10 līdz 22.55, kā arī vienu reizi sestdienās no plkst.19.30 līdz 20.

Katra reģionālā televīzija - "Vidzemes TV", "Latgales Reģionālās televīzija", "Vidusdaugavas televīzija", "TV Kurzeme", "Kurzemes televīzija", "Ģimenes TV", "Jelgavas televīzija" un "Ogres televīzija" - redzama tikai savā apraides reģionā, jo ciparu televīzijas apraides tīkls Latvijā sadalīts astoņās apraides zonās. Reģionālie kanāli redzami tikai virszemes apraidē, kā arī tajos kabeļtīklos, kuri ciparu signālu ņem no ētera.

Paralēli LTV7 reģionālajām televīzijām atvēlētajā laikā jeb logos tās raida arī savu saturu, ko var uztvert satelīttelevīzijas skatītāji.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas