Referendums par krievu valodu, visticamāk, notiks 18. februārī

Parakstu vākšanā Satversmes grozījumu ierosināšanai par oficiālu divvalodību Latvijā piedalījušies 187 378 pilsoņi, un Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau pirmdien likumprojektu iesniegs Valsts prezidentam Andrim Bērziņam. Referendums varētu notikt 18.februārī.

CVK vadītājs Arnis Cimdars pirmdien komisijas sēdē pavēstīja, ka divas reizes par grozījumiem Satversmē, kas paredz krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu, parakstījušies 7916 pilsoņi.

Cimdars pieļāva, ka referendums, visticamāk, notiks 18.februārī. Tāpat netiek izslēgts, ka referendumu rīkos 11.februārī, taču tas ir mazāk ticams, jo ir jānodrošina balsošana arī pa pastu no ārzemēm.

Sagatavoto grozījumu projektu CVK jau pirmdien iesniegs Valsts prezidentam, kuram tas jāiesniedz Saeimā. Prezidents iepriekš solījis nekavēties ar Satversmes grozījumu iesniegšanu parlamentā.

Savukārt Saeima par likumprojektu varētu balsot jau rudens sesijas pēdējā plenārsēdē 22.decembrī, iepriekš aģentūrai BNS pieļāva Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (Vienotība).

Tā kā likumprojekts paredz mainīt Satversmes 4.pantu, neatkarīgi no tā, kāds būs Saeimas lēmums, par grozījumiem būs jārīko referendums. Tautas nobalsošana šajā jautājumā būs jāsarīko ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā divus mēnešus pēc vēlētāju iesniegtā Satversmes grozījumu projekta izskatīšanas Saeimā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas